18. 01. 2019 10:44 | NOVÉ ZÁMKY/TASR

Tragédia pri Nových Zámkoch. Vodič (†53) vystúpil z odstaveného auta, zrazilo ho ďalšie

Zranený muž aj napriek okamžite privolanej pomoci a rýchlemu zásahu lekárov po prevoze do nemocnice utŕženým zraneniam podľahol.

Vodič vystúpil z odstaveného auta, zrazilo ho ďalšie.
Vodič vystúpil z odstaveného auta, zrazilo ho ďalšie. Foto: TASR

Pri dopravnej nehode na ceste medzi Šuranmi a Palárikovom v okrese Nové Zámky prišiel o život 53-ročný muž. Nehoda sa stala vo štvrtok (17.1.) približne o 19. hodine.

"Vodič osobného auta Škoda Octavia, 35-ročný muž, pravdepodobne neskoro spozoroval chodca pohybujúceho sa po pravej strane vozovky. Bol ním 53-ročný vodič iného vozidla, ktorý na odstavnej ploche zastal a vystúpil z auta," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Zranený muž aj napriek okamžite privolanej pomoci a rýchlemu zásahu lekárov po prevoze do nemocnice utŕženým zraneniam podľahol.

Vykonaná dychová skúška alkohol v dychu vodiča nepreukázala. Okolnosti dopravnej nehody a miera jej zavinenia sú predmetom vyšetrovania novozámockej polície. Polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Na mieste nehody bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy, ktorého posudok pomôže odhaliť bližšie okolnosti nehody, uviedla Čuháková.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce