18. 01. 2019 19:33 | BRATISLAVA/TV Markíza

Polícia už asi vie, kto vystrieľal mafiánsky klan pápayovcov

Prípad najmasovejšej vraždy v dejinách slovenskej kriminalistiky otvorili po dvoch desaťročiach.

Zavraždení členovia klanu Pápayovcov v dunajskostredskom bare Fontána.
Zavraždení členovia klanu Pápayovcov v dunajskostredskom bare Fontána. Foto: TV Markíza

V najkrvavejšom masakri v dejinách slovenskej kriminalistiky padli nové obvinenia. Polícia už zrejme vie kto vystrieľal mafiánsky klan pápayovcov. Verejnosť sa možno po takmer dvadsiatich rokoch od brutálnej popravy dozvie aj nové mená.

Bol 25. marec 1999. Pápayovci v bare Fontána hrajú karty a bez jedinej zbrane očakávajú ohlásenú návštevu. Do Dunajskej Stredy však prišlo komando prezlečené za policajtov a na mafiánov vypálilo 113 nábojov

Vtedajší policajný prezident Ján Pipta vtedy vyhlásil, že desať obetí za štvrťstoročie služby v zbore ešte nezažil. Prípad sa polícii nepodarilo nikdy uzavrieť, ani nikoho právoplatne odsúdiť. Po takmer dvadsiatich rokoch však prípad opäť otvorili. Podľa hovorcu policajného prezídia Michala Slivku je v súčasnosti z uvedeného skutku obvinených šesť ľudí.

To znamená že pribudli nové mená ktoré sa s masakrou nikdy nespomínali. Tých čo v tejto súvislosti stíhali v minulosti ako bratia Reiszovci - Csaba a Szilárd alebo Arpád Szamaránsky už obvinený byť nemôžu.

Dôvodom je, že podľa Trestného poriadku voči nežijúcej osobe alebo osobe, ktorú vyhlásili za mŕtvu nie je možné vzniesť trestné obvinenie.Bratov Reiszovcov totiž zavraždili a po rokoch vykopali na pozemku Lehela Horvátha. Szamaránsky zahynul pri autonehode.

Kto je ale po novom medzi obvinenými, to polícia prezradiť odmieta.

„K jednotlivým obvineným osobám a k ich postoju k vznesenému obvineniu sa nebude polícia bližšie vyjadrovať, nakoľko by to mohlo zmariť resp. podstatne sťažiť prebiehajúce vyšetrovanie," vysvetlil Slivka.

Medzi šiestimi obvinenými môžu ale ešte stále figurovať mená dodnes nezvestných osôb, ktoré sa už v minulosti spomínali, účtovník Andrej Reisz či objednávateľ Lajos Sátor. Pri ich vraždách stál opäť Lehel Horváth. Ten sa priznal, že Sátora zabil.

Ostávajú štyri voľné políčka pre obvinených, iniciálky dvoch osôb sa už v médiách objavili, ďalšie dve osoby sú však v prípade úplne nové a podľa advokáta nie je vylúčené že ich polícia neprezrádza z taktického dôvodu.

Reportáž spracoval Braňo Tomaga.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce