19. 01. 2019 19:30 | BRATISLAVA/TV Markíza

Hazard s bezpečnosťou na najväčšom sídlisku: Únik plynu vyriešili len provizórne

Ľady sa pohli, až keď sme sa na problém začali pýtať.

Rozkopaná prípojka plynu.
Rozkopaná prípojka plynu. Foto: TV Markíza

Hazardovali s bezpečnosťou. Najprv na najväčšom sídlisku v hlavnom meste unikal plyn, potom hrozilo, že niekto potrubie opäť prerazí. Do redakcie sa nám ozval nespokojný divák, podľa ktorého plynári zanedbali svoju prácu. Ľady sa pohli, až keď sme sa na problém začali pýtať.

Obyvatelia jednej ulice v Petržalke cítili unikať plyn. Pán Milan Pastorek to nenechal len tak a skontaktoval bytové družstvo. Čakal, že únik vyriešia promptne. No oprava prišla viac ako po pol roku. Plynárne síce potrubie odkopali, no dieru utesnili len provizórne. Podľa obyvateľov sídliska hazardovali s ich životmi. „Oni ju iba obalili páskou. Ale ten plyn unikal znova," tvrdí pán Pastorek.

A tak ďalšie dni ostala rúra iba zalepená. Plynárne začali s riadnymi opravami až po novom roku. „Vzhľadom na to, že bolo potrebné pri tejto oprave zasahovať do vozovky, prehodnotili sme naše postupy a rozhodli sme sa, že budeme pretláčať potrubie popod vozovku aby sme ešte viac nekomplikovali už aj tak komplikovanú situáciu na Holíčskej ulici. To si vyžadovalo nejaký čas," vysvetlil hovorca SPP - distribúcia Milan Vanga.

Obyvateľom sa nepáčil ani postup prác. Jamy, ktoré po robotníkoch ostali nikto nezasypal. Potrubie viselo vo vzduchu a okolo neho jazdili denne desiatky áut. ruch Od pádu do diery chránila miestnych iba páska a značky. Jedna z nich medzitým spadla, aj s ťažkým podstavcom, priamo na rúru. Všetko sa zmenilo až keď sme sa o prípad začali zaujímať my.

Reportáž spracoval Martin Chlebovec.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce