21. 01. 2019 08:15 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Teploty sú mrazivé, meteorológovia vydali ďalšie výstrahy

Opäť bude mrznúť na celom Slovensku.

Nadzemný teplomer v Meteorologickej stanici v Gánovciach pri Poprade.
Nadzemný teplomer v Meteorologickej stanici v Gánovciach pri Poprade. Foto: TASR

V pondelok sme sa zobudli do poriadnej zimy. Veľkú časť stredného a východného Slovenska zasiahla ďalšia mrazivá noc. Teploty v niektorých lokalitách mohli klesnúť až na -20 stupňov Celzia. A zďaleka sa to nekončí.

Mrzlo na celom Slovensku. Pozrite si, aké teploty namerali meteorológovia ráno o 6.00 h.

Mrazivá noc
Mrazivá noc Foto: shmu.sk
 

Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Dnes bude prevažne polooblačno a miestami hmla. Teploty -3 až 2 stupne C.

Na západnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty -6 až -9 a najvyššie denné -1 až 2 stupne C.

Na strednom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty -7 až -12 a najvyššie denné -3 až 1 stupeň C.

Na východnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty -7 až -11 a najvyššie denné -3 až 1 stupeň C.

Pozor na nízke teploty počas noci na celom Slovensku

Na východnom Slovensku treba v pondelok rátať so snehovými jazykmi a závejmi. Slovenský hydrometeorologický ústav tiež na svojom webe upozorňuje na nízke teploty na väčšine územia Slovenska, a to v nočných hodinách.

Výstraha 1. stupňa pre snehové jazyky a záveje momentálne platí pre okresy Prešov, Košice mesto, Košice okolie, Vranov nad Topľou, Michalovce, Sobrance a Trebišov. Výstraha platí do pondelka 18.00 h.

Meteorológovia tiež upozorňujú na nízke teploty počas noci. Na severnom Slovensku vydal SHMÚ výstrahu 2. stupňa od pondelka 22.00 h. do utorka (22.1.) do 8.00 h. pre okresy Žilina, Martin, Dolný Kubín, Ružomberok, Námestovo, Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Poprad, Brezno, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Sabinov, Levoča, Spišská Nová Ves. Teplota tu môže v noci klesnúť od mínus 20 do mínus 21 stupňov Celzia.

Nízke teploty sa dajú v noci očakávať aj na území Trenčianskeho a Košického kraja a v ďalších okresoch Banskobystrického, Prešovského a Žilinského kraja, kde platí výstraha 1. stupňa. Počas noci sa tu očakávajú teploty od mínus 15 do mínus 19 stupňov Celzia.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce