21. 01. 2019 17:10 | POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Získal ocenenie Čin roka a pritom okradol hendikepované deti o tisícky eur

Známy aktivista v minulosti okradol množstvo iných ľudí.

Dobrovoľník okrádal ľudí o tisícky eur
Dobrovoľník okrádal ľudí o tisícky eur Foto: TV Markíza

Chcel pôsobiť dôveryhodne, aby mohol okrádať ľudí, alebo to myslel úprimne? V Považskej Bystrici odsúdili známeho dobrovoľníka, ktorého činy uznávalo celé Slovensko.

Robil to, čo sa iným hnusí. Zbieral smeti tam, kam smetiari bežne nechodievajú. Po ľuďoch, ktorí si životné prostredie nevážia. Dobrovoľne a zadarmo. O jeho netradičnej aktivite informovali mnohé médiá aj naša televízia.

Na brigádu sa s ním vybrali školáci, škôlkari, ale aj zamestnanci mestského úradu. Na jeho aktivity mu ľudia mohli posielať peniaze na účet. Pomáhali mu podnikatelia. Primátor mu dokonca odovzdal ocenenie Čin roka.

Na to, že niečo nie je v poriadku, verejnosť upozornil miestny aktivista Mikuláš Prokop, ktorý zistil, že združenie, na ktoré ľudia mohli posielať peniaze, oficiálne neexistuje.

Neskôr sa ozvali ľudia z OZ Vzostup 5, ktoré združuje rodiny so zdravotne ťažko postihnutými deťmi. Magister Sikorai, ako sa sám podvodne otituloval, ich sofistikovane okradol o takmer 20-tisíc eur, ktoré si postupne odlieval ako ich predseda. Keď ho vyhodili, stihol si na ich meno kúpiť drahý smartfón.

 

Keď sa s ním začali súdiť, prišiel ďalší šok. Zistili, že muž v minulosti okradol množstvo iných ľudí o desiatky tisíc eur, ktoré od nich vylákal pod zámienkou výhodného zúročenia. Očistila ho však amnestia Ivana Gašparoviča z roku 2013.

Za to, že okradol hendikepované deti, dostal podmienku. Väčšiu časť peňazí im nakoniec aj vrátil. Sikorai mal však nedávno ďalší súd. Ozvali sa oklamaní ľudia z dávnej minulosti. Prokurátor s mužom uzavrel dohodu o vine a treste.

K podmienke však dostal aj probačný dohľad. Dobrovoľník, ktorý predtým bez problémov komunikoval s médiami, na kameru hovoriť nechcel.

Mimo nej nám však prezradil, že ho to všetko mrzí. Dobrovoľníctvo vraj robil a aj bude robiť s čistým úmyslom. Problém je, že ho naháňa jeho minulosť a hlavne veritelia, ktorí chcú svoje peniaze späť a držia mu vraj nôž pri krku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce