21. 01. 2019 19:19 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kto ešte vedel o komunikácii so Zsuzsovou? Glváč mlčí a pred kamerou ušiel

Glváč mal údajnej Zsuzsovej písať aj intímne odkazy.

Glváč utiekol pred kamerami
Glváč utiekol pred kamerami Foto: TV Markíza
Martin Glváč naďalej mlčí, s kým mal koordinovať kontakt s Alenou Zsuzsovou. Podpredseda parlamentu pred našou kamerou ušiel. Oslovili sme všetky bezpečnostné zložky štátu či o takejto komunikácii vedeli. Zatiaľ nám nikto z nich oficiálne túto verziu nepotvrdil.

Vymieňanie si fotografií a vyznaní. Komunikáciu Aleny Zsuzovej, ktorá je obvinená v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice, s Martinom Glváčom by mala byť súčasťou vyšetrovacieho spisu. Glváč mal údajnej objednávateľke vraždy písať aj intímne odkazy.

Podľa všetkého si Zsuzsová komunikáciu s podpredsedom parlamentu odfotografovala a uložila do mobilu. Glváča mala mať v telefóne uloženého pod prezývkou Maznák. Údajne si písali i vlani v júni a to aj počas schôdze národnej rady. Na archívnom zázname z rokovania vidieť, že v tom čase Glváč skutočne držal v rukách mobil a niečo písal.

„Si božsky krásna, zaslúžiš si hýčkanie a opateru."

 

Zsuzová na výsluchu údajne uviedla, že sa s Glváčom aj osobne stretla. Exminister obrany najprv kontakt so Zsuzsovou poprel, neskôr tvrdil, že na to upozornil príslušné orgány a postupoval podľa ich pokynov, pričom komunikácia prebehla prostredníctvom tretích osôb a v koordinácii s nimi. Chceli sme zistiť, kto sú to tretie osoby a príslušné orgány.

Podpredsedu národnej rady sme dnes v jeho parlamentnej kancelárii nenašli, celý deň nedvíhal ani telefón.

Martina Glváča sa nám podarilo zastihnúť v centrále strany Smer, kde zrejme rokoval so svojimi spolustraníkmi, novinárom sa však vyhol.

Spoza dverí následne nevyšiel vyše dve hodiny, neskôr nám napísal, že už je preč. Zároveň odkázal, že ku všetkému sa vyjadrí v nasledujúcich dňoch.

Kontaktovali sme políciu, prokuratúru aj tajné služby či ich Glváč o komunikácii so Zsuzsvou informoval a koordinoval s nimi postup. Vojenské spravodajstvo ani SIS zatiaľ neodpovedali. Polícia nás odkázala na Úrad špeciálnej prokuratúry.

Glváč nebol jediný. Zsuzová mala kontaktovať aj Juraja Drobu, Daniela Lipšica, námestníka generálneho prokurátora či Borisa Kollára, ktorý stretnutie aj priznal.

Časť opozície vyzýva Martina Glváča, aby sa vzdal podpredsedníckej stoličky parlamentu a ďalších funkcií.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce