22. 01. 2019 10:18 | BRATISLAVA/mm

Peter Tóth mal okrem novinárov sledovať aj Sulíka. Vraj zisťoval, či užíva kokaín

Bývalý siskár všetko popiera a hovorí o prenasledovaní organizovanej skupiny.

Marián Kočner, spoluzakladateľka centra Čistý deň Zuzana Tománková Miková a exSISkár Peter Tóth.
Marián Kočner, spoluzakladateľka centra Čistý deň Zuzana Tománková Miková a exSISkár Peter Tóth. Foto: Vladimír Pčolinský

Peter Tóth sledoval ďalších novinárov, ale aj Richarda Sulíka. Má to vyplývať z jeho druhej výpovede z konca novembra. Vtedy mal na políciu priniesť aj USB kľúč, kde boli zaznamenané všetky jeho aktivity. Informáciu priniesol denník SME.

Bývalý siskár sledovala bývalú redaktorku Trendu Zuzanu Petkovú, ale aj bývalú redaktorku z Plusky Martinu Ruttkayovú, ktorá teraz pôsobí v Glob.sk. Tóth sa mal okrem novinárov zamerať aj na predsedu SaS Richarda Sulíka, u ktorého zisťoval, či požíva kokaín.

„Toto počujem prvýkrát. Kokaínu som sa v živote nedotkol a nerozumiem, že ten údajne tak strašne dobre informovaný Kočner toto nevedel a dal ma sledovať na mojej oslave," povedal pre denník Sulík.

V deň výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej 21.februára o 20.30 h vám TV Markíza prinesie v televíznej premiére dokument Ján a Martina

Samotný Tóth všetko popiera a hovorí o prenasledovaní organizovanej skupiny. „Organizovaná zločinecká skupina v zložení Daniel Lipšic, Roman Kvasnica, Peter Košč a Vladimír Pčolinský, ktorá už nielen z Moniky Tódovej, ale aj z vás robí bábku vo svojom málo invenčnom divadle, vás vodí za nos," napísal Tóth.

Portál ďalej uvádza, že na sledovaní sa mali podieľať aj Marian Kočner a Norbert Bödör, ktorý je synom Miroslava Bödöra, majiteľa SBS Bonul. Ten mal dodávať Kočnerovi informácie o bydlisku sledovaných, aké majú vozidlá, evidenčné čísla a podobne. Získaval ich od svojich známych na polícii.

Bödör už v minulosti vylúčil, že by sa na sledovaní novinárov nejakým spôsobom zúčastňoval.

Prvá výpoveď Tótha na polícii

Peter Tóth prišiel začiatkom októbra sám na políciu, že chce v prípade vraždy Jána Kuciaka svedčiť. Urobil to však až pár dní po zadržaní štyroch obvinených - Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka, Zoltána Andruškóa a Aleny Zsuzsovej.

Mal sa priznať, že okrem Kuciaka sledoval aj reportéra Aktualít Mareka Vagoviča, reportéra SME Adama Valčeka, šéfredaktora časopisu .týždeň Štefana Hríba, ale aj reportérku Denníka N Moniku Tódovú. Malo ich byť aj viac, ale ďalšie mená už neuviedol.

Zo sledovania následne vyhotovoval fotografie, videá, prípadne nejaké analýzy. Marian Kočner mu mal za tieto služby platiť tisíce eur mesačne.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce