22. 01. 2019 11:38 , článok bol aktualizovaný 22. 01. 2019 18:32 | SPIŠSKÉ PODHRADIE/TV Markíza

Objasnili mafiánsku vraždu spred 18 rokov. Miťa mali "dať dole“ kvôli diskotéke a frajerke

Muž, ktorý skončil v putách, mal byť podľa informácií televízie Markíza priamym vykonávateľom popravy niekdajšieho miestneho bossa.

Zavraždený Emil Miťo Novotný.
Zavraždený Emil Miťo Novotný. Foto: Zdroj: FB/SLOVENSKA MAFIA

Policajti objasnili mafiánsku vraždu na Spiši spred 18-tich rokov. Ráno tam zadržali miestneho podnikateľa.

Muž, ktorý skončil v putách, mal byť podľa informácií televízie Markíza priamym vykonávateľom popravy niekdajšieho miestneho bossa.

Muža poznajú miestni ako podnikateľa v oblasti stavebníctva či tajomníka združenia chovateľov poštových holubov. Vladimíra Mulika policajti protizločineckej jednotky NAKA podozrievajú z vraždy miestneho mafiána Emila Miťa Novotného.

Muža zadržali na ceste medzi Domaňovcami a Klčovom. Okolie Spišského Podhradia sa hemžilo tmavými autami so značkami z celého kraja. Prehľadávali dom aj dvor.

Vladimír Mulik a jeho kamarát mali byť priamymi vykonávateľmi vraždy. Novotného (†37) zastrelili v lete pred 18-timi rokmi na Jilemnického ulici v Spišskej Novej Vsi. Bolo krátko pred polnocou. Zaparkoval auto a spravil len pár krokov.

Na miestneho mafiána vraj strieľali z dvoch zbraní. Zasiahli ho piatimi guľkami. V hlave mal dve rany istoty. Motívom vraždy mal byť konkurenčný boj.

„Po poslednom výstrele utiekli smerom ku garážam k chatovej oblasti," povedal hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Emil Novotný vlastnil podľa facebookového profilu, ktorý sa venuje slovenskej mafii, niekoľko podnikov - reštaurácie aj cukrárne. Prevádzkovať chcel aj diskotéku v centre mesta a práve tá sa mala stať dôvodom sporu. Vladimír Mulik ju chcel tiež a podľa polície mal vraj záujem aj o čosi iné - o Novotného partnerku. Jedinú cestu zrejme videl v odstránení silného konkurenta. Pred streľbou ho vraj sledoval.

Miťo, ako ho prezývali, patril do spišskonovoveského podsvetia a v hierarchii stál pomerne vysoko. Práve jeho ľudia dohliadali na určitú časť okresu. Za ochranu pýtali výpalné. Novotného si miestni pamätajú aj podľa jeho špeciálnej poznávacej značky na luxusnom aute. Tri M-ká a N-ko boli skratkou, ktorá znamenala Mestský mafián Miťo Novotný.

„Vyšetrovateľ oboch mužov obvinil z vraždy, za čo im hrozí v prípade dokázania viny 15 až 20 rokov. Na Vladimíra M. spracuje návrh na vzatie do väzby," dodal Slivka.

Aj tento prípad môže byť ukážkou toho, že zločinci si nikdy nemôžu byť ničím istí. Kto policajtom odhalil podrobnosti jasné nie je, no v našich väzniciach je ešte stále niekoľko bývalých gangstrov, ktorí si veľa pamätajú a za výhody poskytnú dôležité svedectvá.

Téme sa venovala reportérka Zuzana Ferenčáková

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce