24. 01. 2019 17:01 | SVIDNÍK/TV Markíza

Snehovú prikrývku hyzdia fľaky od štvornohých miláčikov

Mestskí policajti tvrdia, že kým konkrétneho psa a jeho majiteľa neprichytia, nič si nepomôžu.

Pes očucháva miesto, kde urobí svoju potrebu.
Pes očucháva miesto, kde urobí svoju potrebu. Foto: TV Markíza

Dôkaz, ktorý v snehu priam kričí. Bielu snehovú prikrývku hyzdia fľaky od štvornohých miláčikov. Jedni tvrdia, že chýbajú miesta na venčenie psov, iní zas, že chyba je v ľuďoch.

Vidieť to v každom ročnom období, no v zime to bije do očí. Opakuje sa to rok čo rok. Najobľúbenejšie miesta Svidníčanov na prechádzky sú teraz plné žltých a hnedých fľakov. Pravidelne a osobitne v zime sa spustí polemika o tom, kto za to celé môže.

Nádoby na psie exkrementy sú napríklad aj na násype popri rieke Ladomirka. Ľudia sem prichádzajú pravidelne a pravidelne vidia aj takýto obrázok. „Je na každom jednom chovateľovi, aby zabezpečil odstránenie exkrementu," vyhlásil zástupca náčelníka svidníckej mestskej polície Marián Mikita.

Mestskí policajti tvrdia, že robia, čo môžu, no kým konkrétneho psa a jeho majiteľa neprichytia, nič si nepomôžu. „Je ťažko dokázateľné, ktorý pes spôsobil znečistenie. Prichytením sa dá identifikovať majiteľ psa a dá sa uložiť bloková pokuta," hovorí Mikita.

No takéto prípady by spočítali na prsoch jednej ruky. Mesto roky sľubuje, že majiteľom psov vyjde v ústrety. Hovorilo sa napríklad o špeciálnom mieste na venčenie psov či o tom, aby vrecúška v stojanoch nechýbali. Najnovšie vraj platí, že sa to zmení na jar.

„Zvažujeme alternatívu využiť nejaký priestor viac v centre, aby tí psíčkari nemuseli so svojimi psíkmi chodiť ďaleko, aby to naozaj brali ako ihrisko. Zvažujeme jednak doplniť počet tých košov a zvažujeme aj pravidelnejšie dopĺňanie tých sáčkov," hovorí hovorkyňa Svidníka Kristína Tchirová.

Tu však počítajú aj so serióznosťou ľudí, aby si zo stojanov brali len toľko vrecúšok, koľko práve potrebujú. Inak sa tento problém bude opakovať stále.

Reportáž nakrútil Pavol Sivák.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce