25. 01. 2019 12:41 | RIMAVSKÁ SOBOTA, PRAHA/tvnoviny.sk

Išli za prácou do Nemecka, Slovák ich zotročil na živé sochy v Česku. Dostali len jedlo

Po úteku ich však chlebodarca našiel a vytiahol železnú tyč.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Polícia SR

Sľúbili im prácu v Nemecku, nakoniec skončili ako živé sochy v Prahe. Za týždeň upratovania mali dostať dvaja mladý muži (20 a 24 rokov) v Neustadte výplatu 300 eur.

Na takúto lukratívnu prácu ich nebol problém zlákať. Po príchode na miesto sa však všetko zmenilo. Z upratovania nič nebolo, mali žobrať, a to takým spôsobom, že mali robiť „nehybné sochy". 

Dostali potrebné oblečenie, farbu a on mal na nich dávať pozor, aby neutiekli. Všetky peniaze im zobral, spávali v aute a často boli dlhú dobu bez jedla. Píše polícia na sociálnej sieti.

Polícia už obvinila 45-ročného Gustáva B. z Rimavskej Soboty zo zločinu obchodovania s ľuďmi spáchaný formou núteného žobrania.

Svojich "železných mužov" motivoval

Obvinený mal mladíkov motivovať tak, že im hovorieval, že iná práca nie je a oni budú jeho „železní muži". Že budú pre neho žobrať, on si ich nechá a zabezpečí im stravu. S tým však nesúhlasili a využili príležitosť keď spal, ušli a podarilo sa im dostať naspäť na územie Slovenskej republiky. Ich „chlebodarca" ich však našiel a napadol ich železnou tyčou. 

Jedného mal udrieť do ruky a druhého do rebier, nadávať im a vyhrážať sa, že ich zabije a že musia pre neho naďalej žobrať.

Gustávovi po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody na štyri až 10 rokov a zo zločinu porušovania domovej slobody, za čo zákon ukladá trest na tri až osem rokov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce