27. 01. 2019 12:55 , článok bol aktualizovaný 27. 01. 2019 13:56 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Hrnčiar: Od prezidenta volali na Smer, že Fico cez nich neprejde

Andrej Hrnčiar zároveň vyhlásil, že sa nezúčastní hlasovania o odobratí poslaneckého mandátu Igorovi Matovičovi. Povedal, že z Matoviča nechce robiť martýra.

Na telo.
Na telo. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar (Most-Híd) si vie predstaviť Radoslava Procházku na Ústavnom súde. Svojho bývalého straníckeho šéfa pritom ešte pred dva a pol rokmi kritizoval, vravel, že nemá sebareflexiu a klame.

Hrnčiar však vraví, že treba oddeľovať politiku a odbornosť a Procházka je možno najväčším odborníkom na ústavné právo na Slovensku.

V tom sa zhodol aj so svojím súperom v nedeľnej debate Na telo s Michalom Kovačičom, lídrom hnutia OĽaNO Igorom Matovičom. Ten však povedal, že kým koalícii stačí odbornosť, opozícia vyžaduje aj morálku.

"Aj Fico je odborník, ale morálka krivká. Procházka je možno najlepší z kandidátov po odbornej stránke. Ale po morálnej stránke všetci videli, že je schopný zradiť voličov Siete a predať ich za 30 strieborných," vyhlásil Matovič.

Záujem expremiéra Roberta Fica o miesto v Košiciach bolo tiež témou diskusie oboch politikov. Andrej Hrnčiar naznačil, že sa v Moste zachovajú tak, ako už skôr povedal jeho predseda Béla Bugár - a za Fica nezhlasujú. Už preto, že by expremiér neprešiel cez prezidenta.

"Odohral sa telefonát na centrálu Smeru, kde bolo jasne povedané, že Robert Fico nebude nikdy vymenovaný za ústavného sudcu. Veď to bolo medializované," povedal Hrnčiar v debate.

Obaja politici diskutovali aj o ďalších témach. Zhodli sa, že ak by sa mal do Prezidentského paláca dostať Štefan Harabin, podporia radšej v druhom kole jeho súpera, Roberta Mistríka či Maroša Šefčoviča - aj keď v jeho prípade Matovič hovoril o "zaťatých zuboch".

Andrej Hrnčiar zároveň vyhlásil, že sa nezúčastní hlasovania o odobratí poslaneckého mandátu Igorovi Matovičovi. Povedal, že z Matoviča nechce robiť martýra.

Celú reláciu Na telo si môžete pozrieť v priloženom videu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce