27. 01. 2019 10:26 | BRATISLAVA/TASR

V pondelok sa začne súdny proces s mužom obvineným zo zabitia Filipínca

Juraj H. z okresu Dunajská Streda mal 26. mája minulého roka nadránom napadnúť na Obchodnej ulici v Bratislave Filipínca, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien.

Spravodlivosť pre Henryho.
Spravodlivosť pre Henryho. Foto: TV Markíza

Na Okresnom súde (OS) Bratislava I by sa malo v pondelok (28. 1.) pojednávať v prípade zabitia Filipínca Henryho Acordu. Juraj H., ktorý je v tomto prípade obvinený zo zabitia, je momentálne stíhaný väzobne.

"V predmetnej trestnej veci s obžalovaným J. H. vytýčil Okresný súd Bratislava I termín hlavného pojednávania na pondelok 28. januára 2019," pre TASR to povedal hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

Koncom decembra rozhodol KS v Bratislave na základe sťažnosti prokurátorky o zrušení uznesenia OS a zamietol žiadosť obvineného o prepustenie z väzby. Okresný súd totiž predtým 19. decembra rozhodol o jeho prepustení po podaní obžaloby zo zločinu zabitia. Obhajca a obvinený sa vzdali práva podať sťažnosť. Tú však ihneď podala prokurátorka Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave.

Dvadsaťosemročný Juraj H. z okresu Dunajská Streda mal 26. mája minulého roka nadránom napadnúť na Obchodnej ulici v Bratislave Filipínca, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien. Filipínec následkom zranení podľahol. Polícia obvinila útočníka zo zabitia. Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I ho pôvodne zobral do tzv. preventívnej väzby. Dôvodom boli obavy, že by pokračoval v trestnej činnosti.


VIAC Z Domáce