06. 02. 2019 17:00 | ZVOLEN/TV Markíza

Štvorročnú dcéru týral, až napokon zomrela. Roman zo stredného Slovenska si už odpykáva trest

Odsúdený si už jeden trest za týranie svojich blízkych odpykal.

Muž.
Muž. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Dcérku týral, až napokon zomrela. Kým štvorročná Simonka odpočíva v pokoji, Roman zo stredného Slovenska si už odpykáva svoj trest.

Že je za mrežami, vnieslo do života jeho ženy Moniky aspoň trocha pokoja. Simonkina mama je jednoduchá žena, no z osudného večera si pamätá všetko. Simonku dala spať a aj ona si šla ľahnúť.

Otec Roman, ktorý sa len pred pár týždňami vrátil z väzenia, ostal s dcérou sám. Vraj ju chcel iba prikryť perinou.

Ráno už dievčatko nedýchalo, na jej tele našli stopy po týraní. K tomu, že svojich blízkych brutálne bil, kopal a inak týral, sa Roman pred sudcom priznal.

Simonka následkom takéhoto správania sa zomrela. Roman to síce pred sudcom oľutoval, no pri výške trestu mu to veľmi nepomohlo.

Muž dostal trinásť rokov basy, rozsudok je právoplatný. Simonkinej mame sa trest zdá príliš nízky. Po tom, čo jej muža zavreli, sa s ním rozviedla.

Teraz sa stará o staršieho syna, ktorý študuje na strednej škole a momentálne si hľadá prácu. Monikine fotky stále nosí v mobile a pravidelne chodí na cintorín.

Odsúdený Roman si už jeden päťročný trest za týranie svojich blízkych odpykal. Rovnako si vypočul aj trest za obmedzovanie osobnej slobody, keď zrejme opitý chodil po dedine a vchádzal susedom do dvorov.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce