12. 02. 2019 17:20 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza, TASR

Moderný urgent, aký obdivujeme v lekárskych seriáloch, majú v banskobystrickej nemocnici

Všetky potrebné vyšetrenia budú na jednom mieste.

Recepcia urgentného príjmu.
Recepcia urgentného príjmu. Foto: TASR

Možno to poznáte, s vážnym úrazom idete na urgent a tam vás posielajú na vyšetrenia od dverí k dverám. V banskobystrickej nemocnici je to ale inak. Vybudovali tam moderné pracovisko, aké obdivujeme v lekárskych seriáloch.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici spustili v utorok oficiálne do prevádzky urgentný príjem II. typu. Banskobystrická nemocnica sa tak stala prvou nemocnicou na Slovensku, ktorá splnila podmienky Ministerstva zdravotníctva SR pre zariadenia zaradené do minimálnej siete urgentných príjmov II. typu.

Na "urgentoch" tohto typu budú k pacientovi na lôžku prichádzať špecialisti a všetky potrebné vyšetrenia budú na jednom mieste.

Na spomínanom pracovisku pôsobí aktuálne päť lekárov. Kým doteraz mali na príjme denne okolo 100 až 150 pacientov, teraz počítajú s nárastom na 200 až 250 pacientov denne, v exponovaných dňoch ich môže byť až do 300.

Na Slovensku má byť zriadených celkovo šesť urgentných príjmov typu II. Okrem Banskej Bystrice majú byť dva v Bratislave a po jednom v Košiciach, Poprade a v Žiline. Tieto nemocnice majú čas na splnenie kritérií do 30. júna 2020.

Reportáž k téme pripravila reportérka Martina Kašiarová

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce