18. 02. 2019 15:10 , článok bol aktualizovaný 21. 02. 2019 09:28 | BRATISLAVA/TASR, mm

Na výročie vraždy Jána a Martiny vyjdú ľudia do ulíc: Zhromaždenia už avizujú desiatky miest

„Aj po roku stále voláme po slušnosti a ako odpoveď prichádza výsmech, osobné útoky a klamstvá," píšu organizátori.

Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko v Bratislave.
Protestné zhromaždenie Za slušné Slovensko v Bratislave. Foto: TASR

Práve dnes uplynul rok od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ľudia na toto smutné výročie vyjdú do ulíc vo viac ako 50 mestách na Slovensko, ale aj v zahraničí. Najväčšie zhromaždenie sa chystá v Bratislave na Námestí SNP.

„Aj po roku stále voláme po slušnosti a ako odpoveď prichádza výsmech, osobné útoky a klamstvá. No my sa nevzdávame a ani nevzdáme. Chceme slušné a spravodlivé Slovensko," informujú organizátori na sociálnej sieti.

„Voláme po vyšetrení vraždy Jána a Martiny. Ak sa chceme posunúť ďalej, musíme poznať mená tých, ktorí si túto obludnú vraždu objednali. Voláme po dôveryhodnej vláde, takej vláde a takej politike, ktorá je skutočnou službou všetkým ľuďom, politike, ktorá prináša víziu a riešenia. Za rok sme o našej krajine zistili viac ako kedykoľvek doteraz. Je v nej nádej aj sila, ktorá dokázala poslať nedotknuteľných preč z ich pozícii. Svetlo, ktoré dokáže prežiariť tmu," pokračujú organizátori vo svojom vyhlásení.

Zoznam slovenských miest

Zoznam zahraničných miest


V deň výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej 21.februára o 20.30 h vám TV Markíza prináša v televíznej premiére dokument Ján a Martina

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce