20. 02. 2019 19:00 | KOŠICE/TV Markíza

Mladý Košičan sa snaží zviditeľniť cez youtube. V jednom videu vliezol do hrobky a vzal lebku

Youtuberi často nakrúcajú videá na hrane zákona, chcú šokovať a nemyslia pri tom na vlastnú bezpečnosť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Snažia sa upútať pozornosť divákov na internete a zarobiť na tom. Byť takzvaným „youtuberom" je snom mnohých mladých.

Často však nakrúcajú videá na hrane zákona, chcú šokovať a nemyslia pri tom na vlastnú bezpečnosť.

Lezie na komíny i po kanáloch, skáče z vlaku, dostáva sa na miesta, kde verejnosť nemá čo hľadať. Patrik je 22-ročný Košičan a jeho videá na internete vyrážajú dych.

Je zvedavý a rád skúma svet okolo seba, no sám zisťuje, že všetko má svoje limity. Jeho koníček ho dostal do konfliktu so zákonom.

Patrika obvinili z hanobenia mŕtveho. Vliezol do hrobky, do ruky si zobral lebku a všetko si to nakrútil a zverejnil. Hrozí mu za to trest na tri roky.

Patrik však tvrdí, že to, čo robí správa cintorína pri likvidácii nezaplatených hrobov, je omnoho horšie. Na neďalekom pozemku sa vraj povaľujú ostatky ľudských tiel. Poukázal na to v ďalšom videu.

Aj týmto prípadom sa zoberá polícia, zatiaľ však nikoho neobvinili. Patrik podobne prostredníctvom videí poukázal na zlé zabezpečenie krytej plavárne alebo plynových rozvodov pod sídliskom. Dostal sa tam úplne bez problémov.

Aj tu sa však pohybuje po tenkom ľade. Skúsený právnik okrem vniknutia na cudzí majetok a porušenia zákona vidí aj ďalší problém.

Kliknutia a lajky na internete môžu youtuberom priniesť uznanie či dokonca peniaze, no musia rátať s aj s možnými následkami.

Viac v reportáži Dušana Tokarčíka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce