20. 02. 2019 17:17 | BRATISLAVA/TV Markíza

Za objednávky vrážd prokurátora Žilinku a Lipšica už bola zaplatená záloha 20-tisíc eur

Prvá vražda sa mala stať už pred zavraždením Kuciaka, no iba náhoda tomu zabránila.

Prokurátor Maroš Žilinka
Prokurátor Maroš Žilinka Foto: TV Markíza

Za objednávky vrážd prokurátora Maroša Žilinku a advokáta Daniela Lipšica mala byť už vyplatená záloha. Podľa informácií Markízy išlo o sumu 20-tisíc eur.

Práve tieto peniaze boli vraj dlhom, ktorý si neskôr Alena Zsuszová mala odpočítať zo sumy za vraždu Jána Kuciaka.

Objednávka na vraždu Maroša Žilinku, elitného prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, mala prísť niekoľko mesiacov pred likvidáciou novinára, skloňuje sa jeseň 2017.

Podľa našich informácií z vraždy cúvli na poslednú chvíľu. Vraj už bolo všetko pripravené. Stiahnuť sa mali po telefonáte Zoltána Andruskóa. Práve on je vraj jediný, ktorý s vyšetrovacím tímom spolupracuje. V prípade vraždy novinára má pozíciu sprostredkovateľa.

V približne rovnakom čase, keď prišla objednávka vraždy na Žilinku, údajne zaznela aj ďalšia - odstrániť Daniela Lipšica. Žilinku a Lipšica spája ministerstvo vnútra. Keď bol Lipšic ministrom, Žilinka mu robil štátneho tajomníka.

 

Za vraždy Žilinku a Lipšica mal podľa našich informácií dostať Andruskó zálohu vo výške 20-tisíc eur údajne od Aleny Zsuzsovej. Pravdepodobne teda ide o dlh, ktorý mal voči nej. Rovnaká suma sa totiž objavila v prípade násilnej smrti novinára a jeho snúbenice. Prokurátori vtedy na tlačovej konferencii povedali, že za tento zločin bolo vyplatených 50- tisíc eur a 20-tisíc bolo odpustenie dlhu.

Oslovili sme aj advokáta Aleny Zsuzsovej. „Keďže v tejto veci nebolo mojej klientke vznesené obvinenie , ja ju zatiaľ nezastupujem. Takže v tejto konkrétnej veci nemám vám čo povedať, pretože ani nemôžem, pretože nemám plnú moc na to, aby som ju zastupoval alebo sa vyjadroval," uviedol Štefan Neszméry.

Prípravy vrážd Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho vyšetrujú po novom na úrade inšpekčnej služby. Obvinenia zatiaľ v prípravách vrážd nepadli. Aj keď podozrenia smerujú k rovnakým ľuďom, ako pri likvidácii Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Práve zajtra je prvé výročie a ľudia opäť pôjdu do ulíc. Avizované sú desiatky spomienkových akcií a protestov nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

V deň výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej 21.februára o 20.30 h vám TV Markíza prinesie v televíznej premiére dokument Ján a Martina.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce