20. 02. 2019 19:00 | ČIERNA NAD TISOU/TV Markíza

Spadnutý strop na plese v Čiernej nad Tisou bude mať dohru. Samospráve hrozí mastná pokuta

Konateľ stavebnej firmy pochybenie odmieta.

Spadnutý strop na plese v Čiernej nad Tisou
Spadnutý strop na plese v Čiernej nad Tisou Foto: TV Markíza

Samospráva v Čiernej nad Tisou povolila ples v neskolaudovanej budove. Strop ale nevydržal a spadol. Nikto sa pri tom ťažko nezranil. Samospráve ale hrozí mastná pokuta.

Podhľad zo sadrokartónu a izolácia sa zrútili na podlahu. Na plese bolo vyše sto ľudí. V čase, keď strop spadol, ich tam malo byť asi 60.

Ľahko sa zranilo päť ľudí. Miestni si myslia, že stavbári prácu neurobili, ako mali.

Konateľ stavebnej firmy ale pochybenie odmieta. Tvrdí, že budovu zrekonštruovali presne podľa projektovej dokumentácie a dodržali predpísané normy. Budova ale bola podľa neho stará a počas rekonštrukcie sa v nej nekúrilo. Problémy mohli nastať, keď zakúrili.

Spadnutý strop dnes začala stavebná firma odstraňovať. Aj keď jej konateľ námietky proti nakrúcaniu nemal, primátorka nás dnu nepustila.

Pre chrípku sa s nami stretnúť nemohla. Na druhý deň po zrútení stropu tvrdila, že nevie, či je kultúrny dom skolaudovaný. Teraz chybu priznáva.

Samospráva môže za neskolaudovanú budovu dostať pokutu až do výšky takmer 166-tisíc eur. A opletačky má aj s políciou. Tá vo veci začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

 


VIAC Z Domáce