21. 02. 2019 07:39 , článok bol aktualizovaný 21. 02. 2019 16:51 | BRATISLAVA/Zuzana Ferenčáková

Zásah NAKA na juhu Slovenska súvisí s piatimi vraždami, zadržali aj starostu so synom

Okrem nich ďalšie dve osoby.

Zásah NAKA na južnom Slovensku.
Zásah NAKA na južnom Slovensku. Foto: TV Markíza
Zásah NAKA na južnom Slovensku.
Ilustračná snímka.
Zásah NAKA.

Starosta podozrivý zo závažného zločinu. Františka Doru, starostu Dolného Chotára pri Galante, vo štvrtok skoro ráno zadržala protizločinecká jednotka Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). V putách skončil aj jeho syn. Obaja si mali objednať vraždu.

Starostovu haciendu obkolesili kukláči. Robili tam domovú prehliadku. Po asi troch hodinách vyšiel František Dora s putami na rukách a s policajtmi zamieril na obecný úrad. Aj tam zaistili množstvo dokumentov.

V tom istom čase o pár kilometrov ďalej zasiahli aj u jeho syna. Zadržali ho v rovnako luxusnej vile v Čiernom Brode. Na prvý pohľad je zrejmé, že si žili na vysokej nohe. Ľudia to sledovali s prekvapením.

Elitní policajti vzali okrem starostu so synom aj ďalšie dve osoby. Troch zadržaných už vyšetrovateľ obvinil a jedna osoba je podozrivá. Ďalší traja obvinení sú vo väzbe pre inú trestnú činnosť. Zásah vraj súvisel s niekoľkými vraždami.

NAKA zasahovala na juhu Slovenska.
NAKA zasahovala na juhu Slovenska. Foto: TV Markíza
 

"Išlo o zaisťovaciu akciu v súvislosti s násilnou a majetkovou trestnou činnosťou. Konkrétne piatich vrážd, podvodu a zločinu podporovania zločineckej skupiny, v tomto prípade Sátorovcov," ozrejmil Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru.

Podľa našich informácií si mal František Dora pred približne deviatimi rokmi, keď už bol starostom, objednať vraždu muža, ktorého pozostatky vykopali policajti 19. januára tohto roka v obci Ohrady neďaleko Dunajskej Stredy.

Tento brutálny čin mali vykonať dvaja členovia mafiánskeho gangu Sátorovcov. Starosta v prípravnom konaní šátorovcov tvrdil, že sa s bossom dunajskostredskej mafie, Ľudovítom Šátorom, nepoznal.

V posledných komunálnych voľbách kandidoval František Dora vo farbách strany Most - Híd. Keď vo štvrtok ráno zverejnili informácie, že mal byť prepojený na mafiu, okresné predsedníctvo v Galante mu členstvo v strane okamžite pozastavilo.

Reportáž zo zásahu NAKA pripravil reportér Roman Ruttkay

 


VIAC Z Domáce