25. 02. 2019 12:12 , článok bol aktualizovaný 25. 02. 2019 19:02 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Dvaja manažéri NBS zneužili svoje právomoci v kauze poisťovne Rapid life

Národná kriminálna agentúra ich už obvinila, hrozia im roky za mrežami.

Obvinený bývalý generálny riaditeľ odboru NBS Ivana B.
Obvinený bývalý generálny riaditeľ odboru NBS Ivana B. Foto: NAKA

Vyšetrovateľ finančnej polície obvinil zo zneužitia právomoci verejného činiteľa manažérov Národnej banky Slovenska, Informuje o tom Polícia SR na svojom profile na sociálnej sieti.

Obzvlášť závažného zločinu sa mali dopustiť protiprávnym rozhodnutím o zavedení nútenej správy jednej z poisťovní. Podľa našich informácií je to Rapid life.

"Výkon funkcie členov štatutárneho orgánu poisťovne bol týmto rozhodnutím pozastavený. Nahradil ich nútený správca, vymenovaný NBS, ktorému mali dať súhlas na podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu poisťovne," uviedla polícia.

Obvineným Ivanovi Barrimu (55) a Monike Imreczeovej (47) hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na desať až 20 rokov. Stíhaní sú na slobode.

Národná banka Slovensku zatiaľ nedostala o obvinení žiadnu oficiálnu informáciu od polície. "NBS žiadnu oficiálnu informáciu (uznesenie) k obvineniu od vyšetrovateľa zatiaľ nedostala. Informáciu má NBS len z médií, čo nepostačuje na zodpovedné vyjadrenie sa k uzneseniu vyšetrovateľa," uviedla vedúca komunikačného oddelenia NBS Jana Kováčová.

Téme sa venuje reportér René Medzihradský.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce