27. 02. 2019 12:47 , článok bol aktualizovaný 27. 02. 2019 19:29 | SPIŠSKÁ NOVÁ VES/TASR, zg

Nešťastie na ZŠ v Spišskej Novej Vsi: Gabriela postrelil spolužiak

V nemocnici zistili, že mu projektil uviazol v hlave. Podľa riaditeľa školy streľba nebola cielená.

Miestnosť streleckého krúžku, kde spolužiak postrelil Gabriela.
Miestnosť streleckého krúžku, kde spolužiak postrelil Gabriela. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Na jednej zo základných škôl v Spišskej Novej Vsi sa v stredu stalo nešťastie. Hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková informovala o tom, že potom, čo jeden chlapec vystrelil na spolužiaka zo strelnej zbrane, museli maloletého pacienta so zranením hlavy previezť po prvotnom ošetrení do miestnej nemocnice.

Podľa našich informácií sa mal incident stať počas streleckého krúžku, čo následne potvrdila aj košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Polícia už začala však trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví. Nešťastie sa stalo podľa  polície "neodbornou manipuláciou so vzduchovkou".

ZŠ v Spišskej Novej Vsi, kde spolužiak postrelil spolužiaka.
ZŠ v Spišskej Novej Vsi, kde spolužiak postrelil spolužiaka. Foto: Marek Vnenčák
 

Postrelený žiak v detskej fakultnej nemocnici v Košiciach absolvoval operáciu. Podľa našich informácií lekári ešte v Spišskej Novej Vsi zistili, že 12-ročnému Gabrielovi projektil uviazol v hlave.

Reakcia riaditeľa

K incidentu sa na stránke mesta Spišská Nová Ves vyjadril aj riaditeľ Základnej školy Z. Nejedlého 2 Miroslav Nováček. "Ubezpečujem rodičov, že v škole nedošlo k žiadnej cielenej streľbe. Na vyučovacej hodine športovej prípravy zameranej na športovú streľbu došlo k úrazu žiaka. Nehoda je v štádiu vyšetrovania," uviedol 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce