05. 03. 2019 19:00 | KOŠICE/TV Markíza

Košickí väzni vraj nakrúcali video, ktoré sa dostalo na internet

Mali tak zdiskreditovať istého muža, ktorého súdia za miliónové daňové podvody.

Záber z videa.
Záber z videa. Foto: TVNOVINY.sk

Malo by to byť prísne strážené prostredie a nie pioniersky tábor. V košickej väznici mali obžalovaní k dispozícii mobilný telefón a nahrávali naň video. Jeden z nich je už na slobode a tvrdí, že video z cely malo zdiskreditovať istého Viktora Gaška, muža, ktorého súdia za miliónové daňové podvody. 

Gaško - Mafia v base. S takýmto názvom niekto pred mesiacom uverejnil na internete video z ústavu na výkon väzby v Košiciach. Patrik bol vraj pritom, ako sa väzni nakrúcali. 

„Boli sme na izbe, kde Viktor Gaško cvičil a prišiel Ukrajinec menom Taras, priezvisko neviem uviesť. S mobilným telefónom, s ktorým začal nahrávať," povedal Patrik.

Mobilný telefón vraj vôbec neskrýval a vedeli o ňom aj ďalší obžalovaní z 50-členného väzenského oddielu. „Celý oddiel vedel o telefóne, nakoľko som už vo väzbe bol, mali mobily, malé hodinky, on mal veľkú dotykovú Nokiu, plus nabíjačka, slúchadlá. Ja som nechápal, že chlap nechce skrývať nič," pokračoval svedok Patrik.

Na mieste je tak otázka, či o tom vedeli aj pracovníci ústavu, teda dozorcovia a ako áno, prečo nezasiahli. 

„Nakoľko okolnosti tejto udalosti sú predmetom preverovania a ďalšieho konania s príslušnými zložkami policajného zboru, nie je možné k prípadu poskytnúť bližšie informácie," reagovala Katarína Nováková z kancelárie generálneho riaditeľa ZVJS.

Téme sa venoval reportér Dušan Tokarčík

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce