07. 03. 2019 17:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Skútristi nemajú na svahoch čo robiť. Strážcovia prírody majú ale zviazané ruky

Bratislavčan Filip, ktorý tu na Donovaloch narazil na skútri do davu ľudí, je obvinený z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TVNOVINY.sk

Skútristi nemajú na svahoch čo robiť. Prípad Bratislavčana Filipa, ktorý narazil na skútri do davu ľudí, ukázal na veľký problém slovenskej prírody. Ničia ju majitelia skútrov, strážcovia prírody preto hliadkujú, kde len môžu.

Dana Harťanského, šéfa strážcov prírody sme našli po Donovalmi, kde s kolegami objavili stopy snežných skútrov. Čakali tam na vodičov. Kým ich neprichytia pri čine, majú zviazané ruky.

"Vieme snežne skútre zastaviť, vieme ich legitimovať, ak nechcú, máme kompetenciu ich predviesť na policajné oddelenie alebo si môžeme zavolať policajtov," povedal Harťanský.

V rozhovore sa vraciame k prípadu, keď vodič snežného skútra vrazil do davu ľudí, piatich z nich aj zranil. Na mieste, kde sa to stalo, podľa Harťanského skútrista nemal čo robiť.

Miesto, kde môžu majitelia skútrov na Donovaloch legálne jazdiť, je iba jedno. Je to súkromná lúka a jazdiť sa tam dá za poplatok. Všetky ostatné trasy sú tu nelegálne. Napriek tomu mali ľudia z obce Donovaly so skútristami problém. Vo veľkom sa sťažovali ochrancom prírody najmä chatári. 

Bratislavčan Filip, ktorý tu na Donovaloch narazil na skútri do davu ľudí, je obvinený z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Jeho prípad je aktuálne na prokuratúre, kde prebieha prípravné konanie. 

Téme sa venovala reportérka Martina Kašiarová

 


VIAC Z Domáce