07. 03. 2019 19:21 | NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

Novozámčania si vydýchli. Za mrežami skončila obávaná dvojica

Jeden sa ku všetkému priznal, druhý vinu popiera.

Peter sa na súde priznal ku všetkým skutkom.
Peter sa na súde priznal ku všetkým skutkom. Foto: TV Markíza

Luxusné auto, drahé golfové náradie, motorka, nové pneumatiky, či fľaše vína. To je len časť z toho, čo mala dvojica mladíkov z juhu Slovenska ukradnúť. Po policajnej naháňačke skončil jeden v rukách polície. Vo štvrtok sa na súde priznal, označil komplica, no ten tvrdí niečo iné.

V tom čase 33-ročný inžinier Peter mal krásne rozbehnutý život. Z jednej práce odišiel, lebo mal nastúpiť do lepšej. Nestalo sa tak. Jeho plány mu skrížila po 10-kilometrovej naháňačke polícia. V ukradnutom aute mal injekčnú striekačku, bielu kryštalickú látku a ďalšie veci, pochádzajúce z krádeží.

Peter sa na súde priznal ku všetkým skutkom, z ktorých bol obvinený. Tým sa to ale neskončilo, vysvetliť musel päť krádeží, ktoré podľa jeho slov vykonal na podnet kamaráta Bernarda.

Zatiaľ čo Peter kradol auto, Bernard vraj stál vonku a dával pozor. Automobil s hodnotou 50-tisíc eur ukryli v cudzej garáži a čakali na Ukrajincov, ktorí ho mali podľa našich informácii kúpiť za 10-tisíc. Toto je ale len zlomok ich lupu.

Bernard (32), mal mať podmienku za krádeže až do roku 2020. Pochádza z rodiny, ktorá núdzu nepozná. Na súde svoju vinu odmietol.

Keďže sa jeden priznal a druhý vinu popiera, advokát obžalovaného Bernarda požiadal o odročenie.

V každom prípade, Novozámčania ale aj ľudia zo širokého okolia môžu spávať pokojne. Obaja mladí muži sú naďalej stíhaní väzobne.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce