09. 03. 2019 19:07 | LEOPOLDOV/TV Markíza

V Leopoldove chcel zlodej okradnúť ženu. Ľudia prekonali strach a spoločne ho zadržali

Martin sa po ňom hodil, aj keď videl, že recidivista má v rukách nôž.

Tento mladík zlodeja spacifikoval
Tento mladík zlodeja spacifikoval Foto: TV Markíza

Ľudia sa spojili a zadržali nebezpečného recidivistu. Málokedy sa zíde toľko náhod a odvahy aby zlodeja chytili ešte pred príchodom polície. Žene v Leopoldove vošiel do dvora v čase, keď jej kuriérska služba priviezla komodu.

Pozrite si reportáž Romana Ruttkaya

 

Eva pracuje ako záchranárka. V ten deň vyberala z bankomatu peniaze, lebo vedela, že ich bude potrebovať. Či ju pri tom niekto sleduje si nevšimla.

Keď prišiel kuriér s komodou, peňaženku položila na stolík v záhrade. Zrazu ju niekto odsotil. Schmatol peňaženku a začal utekať.

Evino volanie o pomoc začul Martin. Bol práve na pošte.

Videl iba utekajúceho muža. Rozbehol sa za ním. Až po asi päťminútovej naháňačke, keď ho už skoro mal si všimol, že unikajúci muž má v ruke nôž. To ale Martin netušil. Vyhrážal sa aj jemu, no podarilo sa mu ho spacifikovať. Medzi tým už ľudia volali políciu.

Zlodej je recidivista. V registri trestov má desiatky záznamov, väčšinou za majetkovú trestnú činnosť a v najbližších hodinách by mal ísť pred sudcu. Ten rozhodne, či bude stíhaný na slobode alebo väzobne. Záchranárka dnes už vie, že zlodej ju pri výbere peňazí z bankomatu zrejme sledoval a do dvora vošiel cez nezamknuté dvere.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce