12. 03. 2019 19:20 | BRATISLAVA/TV Markíza

Muž, ktorého spájajú s bankomatovou mafiou, je na slobode. Postavil sa však opäť pred súd

Peter Taufer stál pred senátom pre krádež auta, ktoré prevážalo státisíce eur rôznych spoločností.

Peter Taufer je na slobode
Peter Taufer je na slobode Foto: TV Markíza

Peter Taufer sa dostal z väzenia len pred pár mesiacmi. Odpykával si trest za krádeže v Česku. Tento krát však stál pred senátom pre inú vec. Vinia ho z odcudzenia auta plného peňazí.

Po Petrovi Tauferovi pátrali dlhé mesiace. Podľa vlastných slov sa ukrýval v Česku od roku 2011.

Útek zdôvodňuje tým, že ho neprávom obvinili z krádeží bankomatov na Slovensku a pričlenili k takzvanej bankomatovej mafii.

Bankomaty mali obvinení muži vytrhávať luxusnými autami. Stopy zahládzali korením. Šéfom mal byť Ján Golis.

Ján Golis je po smrti. V tomto prípade už aj padli prvostupňové rozsudky, no krajský súd vec vrátil späť pre množstvo procesných chýb, a tak sa všetko začne odznova. No a prokurátor chce podľa našich informácií k obžalobe pridať už aj Petra Taufera. Predtým bol vyčlenený na samostatné konanie práve preto, že bol na úteku.

Dnes stál Peter Taufer pred senátom pre krádež auta, ktoré prevážalo státisíce eur rôznych spoločností. Zmocniť sa ho mali dvaja páchatelia v gumených maskách a reflexných vestách ešte koncom roka 2013 pri Devínskej Novej Vsi. Vozidlo neskôr policajti našli o pár kilometrov ďalej.

 

Pred súdom tvrdil, že s tým nemá nič spoločné. Podľa obžaloby však našli na ukradnutom aute - na ťažnom oku, jeho DNA a majú vraj aj ďalšie dôkazy, ktoré podľa prokurátora preukazujú, že Taufer pri krádeži bol. Muž ale tvrdí, že sa dlhé roky živí opravou áut a DNA sa tam mohlo dostať hocikedy.

Tvrdí, že muž, ktorý mu na úteku v Česku pomáhal a dohadzoval prácu či vybavoval doklady, mu pár dní po krádeži auta priniesol domov do Česka rôzne náradie, gumené masky aj reflexné vesty.

Tým mužom má byť údajný člen skupiny sýkorovcov, ktorý figuruje aj na takzvaných mafiánskych zoznamoch. Peter Taufer tvrdí, že práve s ním vykrádali bankomaty v Česku, za čo si ale odpykal trest len on. Kumpána neprezradil, lebo sa vraj bál o blízkych a zároveň si myslel, že im pomôže, kým bude vo väzení. Nestalo sa. V kontakte údajne nie sú. Preto sa dnes prvý raz podľa vlastných slov rozhodol o ňom prehovoriť.

Pojednávanie v tejto veci bude pokračovať koncom apríla. Vypočuť chcú aj muža z mafiánskych zoznamov.


VIAC Z Domáce