13. 03. 2019 08:13 , článok bol aktualizovaný 13. 03. 2019 17:43 | NITRA/TV Markíza

VIDEO: Alena Zsuzsová niekoľko hodín vypovedala na NAKA, cíti sa byť nevinná

Ide o prípad vraždy exprimátora Hurbanova.

Alenu Zsuzsovú predvádzajú na výsluch NAKA.
Alenu Zsuzsovú predvádzajú na výsluch NAKA. Foto: TV Markíza

Viac ako šesť hodín vypovedala v stredu na NAKA v Nitre Alena Zsuzsová, ktorá je obvinená v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka. Ako informoval jej obhajca, Alena Zsuzsová vypovedala k prípadu vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, v ktorom takisto figuruje ako obvinená.

Podľa obhajcu odmietla akúkoľvek účasť na vraždách a vinu a nemá žiadnu vedomosť o tom, kto si ich objednal. „Cíti sa byť nevinná a aj tvrdí, že je nevinná a nech o tom rozhodne súd. Zatiaľ platí prezumpcia neviny a žiadame verejnosť aj novinárov, aby sa držali tohto princípu,“ zdôraznil advokát, ktorý sa doteraz k prípadu nevyjadroval. 

 

„My sme sa nechceli vyjadrovať médiám, pretože máme určitú taktiku obhajoby a jednou z nich je aj vyjadrovanie sa do médií. Blížilo sa výročie vraždy Jána Kuciaka a my sme nechceli prilievať olej do ohňa, aby sa nehovorilo, že sa vyviňuje,“ vysvetlil.

Alenu Zsuzsovú predvádzajú na výsluch NAKA.
Alenu Zsuzsovú predvádzajú na výsluch NAKA. Foto: TV Markíza
 

Obhajca Aleny Zsuzsovej zároveň uviedol, že jeho klientka pozná z obvinených vo vražde Jána Kuciaka iba Zoltána Andruskóa, pričom sa s Tomášom Szabóom ani s Miroslavom Marčekom nikdy nestretla a nevidela.

„Každopádne odmietame akékoľvek vyjadrenia, ktoré má pán Zoltán Andruskó a tvrdíme, že je to vyjadrovanie kajúcneho páchateľa. Je to jeho právo, naše právo je v tom, že my to odmietame a popierame akúkoľvek účasť na akomkoľvek skutku, ktorý nám je kladený za vinu. Zatiaľ sa bavíme o dvoch skutkoch, o prípade vraždy pána Kuciaka a pána Basternáka. Nepýtajte sa ma na možnosť vraždy pána Žilinku, Lipšica...“ skonštatoval advokát.

 

Podľa obhajcu Alena Zsuzsová netuší, prečo ju Zoltán Andruskó označil za objednávateľku vraždy.

„Označil viacerých páchateľov, jedným z nich je moja klientka. Nevie pochopiť prečo, pretože boli blízki priatelia, pomáhali si, navštevovali sa, takže to nevie pochopiť. Chcem ešte povedať, že deň predtým mala informáciu o tom, že zadržali Zoltána Andruskóa. Ak by mala spojitosť s tým prípadom, tak prečo neutiekla? Dostala SMS správu od účtovníčky pána Zoltána Andruskóa, že zadržali Zola. Od začiatku predpokladali, že ide o jeho ekonomickú trestnú činnosť, takže si moja klientka normálne vybavovala svoje bežné každodenné veci,“ dodal obhajca.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce