13. 03. 2019 19:26 | ZVOLEN/TV Markíza

Bývalí nájomníci mu vraj vykradli dom pred očami policajnej hliadky

To tvrdí majiteľ budovy v centre Zvolena.

Vyrabovali mu dom vo Zvolene
Vyrabovali mu dom vo Zvolene Foto: TV Markíza

Bývalí nájomníci sa preukázali falošnou zmluvou a vykradli majiteľovi dom pred očami policajnej hliadky. Lúpež aj konanie policajtov už skúmajú vyšetrovatelia.

Dole bistro so zdravou výživou, hore kozmetický salón. Priestory v centre Zvolena prevádzkovala ich nájomníčka od roku 2017.

Majiteľ priestorov František Slivka hovorí, že sa s ňou pokúšal dohodnúť. Komunikoval aj s jej manželom, podľa neho mu totiž okrem dlžoby na nájomnom mali zaplatiť aj za škody spôsobené v miestnostiach.

Napriek prísľubom ale nájomníčka dlhy nezaplatila, majiteľ im preto dal výpoveď z nájmu. Keď sa ani potom nechceli z priestorov vysťahovať, urobil rázny krok. "Využil som zákon o zádržnom práve, vopred som ju o tom informoval."

Krátko na to pri kontrole záznamov z kamier, ktoré má na budove nainštalované, zostal v šoku. Na zázname vidieť, ako asi 20 chlapov povynášali z domu množstvo vecí a naložili do pripravených áut. Istý čas sa na to stále prizerali policajti.

Pokúšali sme sa spojiť aj s bývalou nájomníčkou. Keď sme sa jej dovolali, povedala, že svoje konanie rada vysvetlí, ale zavolá nám o pár minút. Neskôr už na naše telefonáty ani SMS nereagovala.

Majiteľ budovy podal trestné oznámenie, prípadom sa preto zaoberá aj polícia. Preveruje aj to, či policajti konali správne.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce