15. 03. 2019 17:19 | HUMENNÉ/TV Markíza

Do práce si nemôžu objednať jedlo. Musia využívať jedáleň, s ktorou nie sú spokojní

Majiteľ areálu, kde sídli niekoľko firiem, nechce s nikým komunikovať.

Priemyselný park v Humennom
Priemyselný park v Humennom Foto: TV Markíza

Viete si predstaviť, že by ste si do práce nemohli objednať alebo priniesť svoje obľúbené jedlo? V Humennom to zažívajú zamestnanci v areáli tamojšieho priemyselného parku.

Majiteľ areálu ich s jedlom, ktoré si objednajú niekde inde, do práce nechce pustiť.

Prevádzkovateľovi vývarovne v areáli humenského priemyselného parku sa zdá, že sa u neho stravuje príliš málo tunajších zamestnancov.

Ľudia sa sťažovali na kvalitu a nepáčila sa im ani veľkosť porcií. Ich zamestnávateľ na to prevádzkovateľa jedálne upozorňoval. Nič sa vraj nezmenilo.

 

Zamestnanci si začali objednávať obedy cez donáškové služby. Do areálu ich ale s jedlom nepustili. Rovnako skončili aj s jedlom, ktoré si priniesli z domu.

Prevádzkovateľ jedálne odmieta, že by ľuďom bránil nosiť si jedlo z domu. Trvá ale na tom, aby sa prednostne stravovali v ich zariadení.

Písomné stanovisko Chemes, a. s.: „Spoločnosť CHEMES, a.s. vytvára podmienky pre závodné stravovanie v zmysle zákonníka práce pre všetky firmy v priemyselnom parku. Za tým účelom vykonala aj značné investície do stravovacieho zariadenia."

Na problémy s donášaním jedla sa nám sťažovali ľudia z viacerých tunajších firiem. Pre obavy zo straty zamestnania ale chceli zostať v anonymite.

Vedenia firiem v priemyselnom parku sa budú snažiť s majiteľom areálu dohodnúť, aby ľuďom s jedlom nebránil vstupovať dnu. Ak ale spoločnú reč skoro nenájdu, spor bude musieť vyriešiť súd.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce