18. 03. 2019 10:03 | DOBŠINÁ/TASR, tvnoviny.sk

Brutálny útok v Dobšinej: Mladík pri krčme na smrť dobil muža (†28) drevenou palicou

Hrozí mu až 20 rokov za mrežami.

Miesto činu.
Miesto činu. Foto: Polícia SR

Z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinili 22-ročného Ondreja z okresu Rožňava, ktorý v sobotu (16. 3.) v noci dobil na smrť 28-ročného muža. Hrozí mu až 20 rokov za mrežami.

Stalo sa to krátko po 22. hodine na miestnej komunikácii pred pohostinstvom v Dobšinej v okrese Rožňava. Obvinený podľa policajtov muža silno udieral niekoľkokrát do hlavy drevenou bukovou metrovicou a muž na mieste podľahol zraneniam. Obvinený bol už za násilie odsúdený pred niekoľkými rokmi.

Útočník už bol trestaný

„Policajti muža krátko po čine zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Počas vyšetrovania bolo zistené, že obvinený muž bol v roku 2014 právoplatne odsúdený za násilnú trestnú činnosť a ústav na výkon trestu odňatia slobody opustil v marci tohto roku. O niekoľko dní sa dopustil majetkovej trestnej činnosti, za ktorú mu už taktiež bolo vznesené obvinenie," informovala o tom košická krajská hovorkyňa policajtov Lenka Ivanová. 

Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracuje podnet na vzatie obvineného muža do väzby.

Portál noviny.sk informuje, že útočník mal približne pred dvomi týždňami vykradnúť krčmu, v sobotu večer sa do nej vrátil a chcel alkohol bez platenia, potom ho však vyhodili.

Mladík sa ale vrátil späť s asi metrovým kusom hrubého dreva a čakal pred dverami pohostinstva.

Zaútočil na prvého človeka, ktorý odtiaľ vyšiel a začal ho udierať do hlavy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce