18. 03. 2019 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Podarilo sa nám zistiť, kto vybavil v Maďarsku zbraň v prípade vraždy Jána Kuciaka

Taktiež sme zistili aj to, prečo bola pri raziách expertka na ľudské telo.

Ján Kuciak.
Ján Kuciak. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej stále nie je na konci. Policajti z protizločineckej jednotky postupne skladajú mozaiku brutálneho činu.

Televízia Markíza zistila, kto mal vybavovať vražednú zbraň v Maďarsku a aj to, prečo bola pri raziách expertka na ľudské telo.

Zbraň, z ktorej podľa obvinenia vystrelil Tomáš Szabó na novinára a jeho snúbenicu, pred vražednou misiou upravili.

Kúpu zbrane v obci Zebegény mal podľa našich informácií sprostredkovať Zoltán Andruskó. Potom to ale podľa maďarských médií dotiahol Tomáš Szabó.

Policajti totiž zachytili telefonáty medzi ním a predajcom. No a práve u Szabóa našli náboj, ktorý ich spojil s miestom činu.

So zbieraním dôkazov súvisela aj nedávna akcia policajtov z protizločineckej jednotky neďaleko Kolárova. Hľadali strom, na ktorom si mal Szabó skúšať streľbu. Upozornil ich na to opäť Zoltán Andruskó.

Podľa našich zistení si na to spomenul pred niekoľkými týždňami. Detektor kovov im strom označil a preto putoval peň na expertízu. Našli na ňom vraj stopy po streľbe, no či aj strelivo, prezradiť zatiaľ nechcú.

Policajti za rok vyšetrovania zločinu zaistili množstvo dôkazov. Zrejme tie najkľúčovejšie našli pri septembrových raziách. V Kolárove sa popri ozbrojených mužoch objavila aj antropologička.

Expertka na ľudské telo mala mať podľa našich informácií dôležitú úlohu - pozorovať pohyby Tomáša Szabóa a určiť, či sú rovnaké ako pohyby muža, ktorého zachytili kamery vo Veľkej Mači.

Bývalý vyšetrovateľ Tomáš Szabó ale od začiatku popiera, že vraždil. Tvrdí, že zbrane mal ešte z obdobia, keď robil v zbore a ak by niečo spáchal, mal dosť času na to, aby zahladil stopy.

Neskôr údajne priznal, že vo Veľkej Mači bol, ale Jána Kuciaka mal vraj len vystrašiť. Čo ale v čase vraždy robil takmer dve hodiny na pozemku, kým sa podľa obvinenia rozhodol strieľať, nepovedal.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce