19. 03. 2019 17:06 | DOBŠINÁ/TV Markíza

Dobšinou otriasla brutálna vražda: Vyšiel z väzenia a na smrť dobil muža (†28)

Obyvatelia malého mestečka majú strach.

Útočník na súde svoj čin oľutoval.
Útočník na súde svoj čin oľutoval. Foto: TV Markíza

Brutálne dobil a na mieste zavraždil mladého muža. Z väzenia ho pritom pustili iba pred pár dňami. Ohavný čin otriasol mestom Dobšiná, kde o život pred miestnym pohostinstvom prišiel 28-ročný muž. Útočníka chytili a v utorok predviedli pred sudcu.

Štefan sedel v sobotný večer v pohostinstve v Dobšinej. Útočník Ondrej vraj prišiel a zaklopal na okno, aby vyšiel von. Podľa miestnych išlo o asociála, ktorému nechceli naliať zadarmo a vyhodili ho z krčmy. Muž to vraj niesol ťažko a na ulici napadol obeť drevenou latou. Údermi do hlavy mu spôsobil trieštivé zlomeniny lebky a pomliaždeniny mozgu.

Útočník na súde svoj čin ľutoval. Tvrdil, že kamaráta nechcel zabiť, vraj bol opitý a nafetovaný. Po otázke na kriminálnu minulosť sa obvinený rozplakal. Asi po pol hodine vzal sudca muža do väzby. Mohol by vraj ujsť, alebo pokračovať v trestnej činnosti.

Tragickému incidentu údajne predchádzal konflikt. Miestni tvrdia, že pred tromi rokmi mali muži potýčku a útok pred krčmou mal byť odplatou.

Tak či onak, Ondrej už pre násilnú trestnú činnosť sedel a len začiatkom marca ho prepustili. Pár dní na to vyčíňal v tom istom pohostinstve. Cez okno vliezol do krčmy a sekerou rozbil automat, z ktorého ukradol drobné.

Brutálna vražda otriasla celou Dobšinou. Obyvatelia malého mestečka majú strach. Ondrejovi za brutálny čin teraz hrozí až 20-ročné väzenie.

 


VIAC Z Domáce