20. 03. 2019 19:43 | BRATISLAVA/TV Markíza

Haščák už tuší, v akom kontexte mohol dostať od Kočnera kontroverznú sms

Zisťovali sme, či sa ho obvinený podnikateľ Kočner za posledné mesiace nepokúšal kontaktovať.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Jaroslav Haščák sa v krátkom čase postaví pred vyšetrovateľa. Hovorca Penty Markíze potvrdil, že finančník už sám, z vlastnej iniciatívy, policajtov kontaktoval. Vyšetrovaciemu tímu chce vysvetliť, čoho sa mohla týkať správa so zvláštnym obsahom, ktorú dostal od Mariana Kočnera mesiac pred vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Zisťovali sme aj to, či sa ho obvinený podnikateľ za posledné mesiace nepokúšal kontaktovať.

Spomínaná správa sa podľa našich informácií objavila v uznesení o vznesení obvinenia Marianovi Kočnerovi z objednávky vraždy novinára, pri ktorej zastrelili aj jeho snúbenicu. Kontroverzný podnikateľ ju mal poslať finančníkovi ešte 17. januára 2018, teda mesiac pred usmrtením dvojice. Vyšetrovací tím ju mal získať už dávnejšie priamo z telefónu Kočnera. Doteraz ale Jaroslava Haščáka k tejto komunikácii nevypočuli.

Podľa Daniela Lipšica, právneho zástupcu rodiny Jána Kuciaka, ide zrejme o taktiku vyšetrovateľov: „Predpokladám, že je to vecou taktiky vyšetrovacieho tímu, kedy bude vypočutý. Tá komunikácia vyvoláva veľké otázniky, a preto by bolo možné chytiť sa celého kontextu, v akom tá komunikácia prebiehala, aby bolo možné zobjektivizovať, čoho sa kedy týkala, aké boli odpovede, a preto si myslím, že jeho výsluch je v tomto okamihu dôležitý."

Hovorca Penty Martin Danko tvrdí, že Haščák už asi tuší, čoho sa mala týkať komunikácia s Kočnerom. Podľa jeho slov je to jedna z možných verzií vysvetlenia. O kom takto Kočner písal a aký je kontext, to chce Haščák vysvetliť priamo vyšetrovateľovi.

Termín výsluchu zatiaľ neurčili. Súvisí to aj s tým, že doteraz nie je jasné, kto bude zastupovať Mariana Kočnera. Podľa našich informácií v spise ešte nie je žiadny dokument o tom, komu dal plnú moc na obhajobu. No a pri takomto výsluchu majú právo byť advokáti všetkých obvinených.

Podľa Romana Kvasnicu, právneho zástupcu Zlatice Kušnírovej, by sa o pravom význame sms komunikácie nemalo špekulovať.

Jaroslav Haščák odmieta, že by sa táto komunikácia týkala nejakého zločinu. Tvrdí tiež, že s Kočnerom od jeho vzatia do vyšetrovacej väzby nekomunikoval.

Marianovi Kočnerovi priniesli uznesenie o vznesení obvinenia do leopoldovskej väznice osobne minulý štvrtok. Na podanie sťažnosti mal tri dni. Lehota vypršala včera na obed. Či to spravil, zatiaľ jasné nie je. 

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce