21. 03. 2019 15:05 , článok bol aktualizovaný 21. 03. 2019 19:15 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Príde Fico o strechu nad hlavou alebo sa z Bonaparte nikdy neodsťahuje? Možností je viacero

Hovoril tak v prípade, ak byt pôjde do dražby.

Komplex Bonaparte.
Komplex Bonaparte. Foto: TV Markíza

Príde o strechu nad hlavou, alebo sa z luxusnej nehnuteľnosti nikdy neodsťahuje? V najbližších týždňoch sa rozhodne o bývaní Roberta Fica v komplexe Bonaparte. Možností je viacero. Expremiér si teoreticky môže luxusnú nehnuteľnosť odkúpiť, alebo si môže aj zbaliť kufre. Sám Fico zatiaľ o svojich plánoch mlčí.

Približne 400 štvorcových metrov, panoramatický výhľad na Bratislavu, obrovská terasa a to všetko na exkluzívnom hradnom kopci. Luxusná nehnuteľnosť v komplexe Bonaparte patrila Ladislavovi Bašternákovi. Majetok kontroverzného podnikateľa ale prepadol štátu a byt, kde býva expremiér Robert Fico, teraz čaká na nového majiteľa.

Právnici odhadujú, že nehnuteľnosť pôjde už čoskoro do dražby. Vyvolávaciu cenu odhadne znalec. Predseda Smeru ale tvrdí, že do prípadnej dražby o byt v Bonaparte sa nezapojí

Záujem o byt už aspoň naoko prejavil Igor Matovič, ktorý pred komplexom Bonaparte organizoval opozičné protesty. Šéf Obyčajných ľudí chce z nehnuteľnosti urobiť Múzeum korupcie.

Zatiaľ to teda vyzerá tak, že luxusný byt bude mať nového majiteľa. Otázne ale zostáva, či sa z neho Fico plánuje dobrovoľne vysťahovať. Radovan Pala totiž tvrdí, že ak má expremiér nájomnú zmluvu na dobu neurčitú, nebude jednoduché ho z bytu dostať bez jeho súhlasu.

Zjednodušene povedané, nový majiteľ by si luxusný byt kúpil aj s Robertom Ficom. Expremiér pritom už pred dvomi rokmi tvrdil, že si hľadá nové bývanie.

Opozícia dlhodobo naznačuje, že byt v skutočnosti patrí už dávno Ficovi. Bašternák totiž ešte pred odsúdením prepísal všetky svoje nehnuteľnosti na svoju rodinu s výnimkou bytu v Bonaparte.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce