21. 03. 2019 17:37 | PASTOVCE/TV Markíza

Auto sa zmenilo na zbraň: Opitý mladík demoloval všetko, čo mu prišlo do cesty

Vrazil aj do ľudí, ktorí sedeli na lavičke.

Hneď ako naštartoval, sa auto pohlo, vyskočilo na obrubník a pred nárazom do budovy ešte zdemolovalo lavičky.
Hneď ako naštartoval, sa auto pohlo, vyskočilo na obrubník a pred nárazom do budovy ešte zdemolovalo lavičky. Foto: TV Markíza

Auto sa v tomto prípade zmenilo na zbraň. V Pastovciach si za volant sadol opitý 19-ročný mladík a demoloval všetko, čo mu prišlo do cesty. Vrazil aj do nič netušiacich ľudí, ktorí sedeli na lavičke.

Cirkus a panika. Inak sa nedá nazvať situácia pred miestnym obchodom. Majiteľ už sa chystal zatvárať, keď zrazu počul obrovskú ranu. Vybehli von a videli už len spúšť. Obchod už zatvárali a tak opitý mladík, ktorý tam popíjal s kamarátmi, chcel ísť autom po ďalší alkohol.

Hneď ako naštartoval, sa auto pohlo, vyskočilo na obrubník a pred nárazom do budovy ešte zdemolovalo lavičky. Na jednej z nich sedeli chlapi z obce a pri tom ako sa snažili vyhnúť zrážke sa poriadne doudierali.

Auto sa vraj nečakane pohlo preto, že opitý mladík mal pri štartovaní už zaradenú rýchlosť

Mladíkovi namerali v dychu viac ako dve promile alkoholu. Okamžite ho vzali do policajnej cely. Vyšlo tiež najavo, že nemá ani vodičák. Policajti mu ešte v auguste zakázali šoférovať na 14 mesiacov. Svedok incidentu ho pozná. V triezvom stave by to vraj neurobil.

S mladíkom sme chceli hovoriť, no pracuje už v zahraničí. Má si čo odrábať, lebo škody musí zaplatiť. Policajti teraz okolnosti incidentu preverujú a vypočúvajú všetkých, ktorí k nemu majú čo povedať. Zatiaľ bližšie informácie neposkytujú.

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce