22. 03. 2019 16:15 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Haščák mal za nahrávku Gorily zaplatiť Kočnerovi milión. Poradil mu, aby sa stiahol

Informuje o tom Denník N.

Jaroslav Haščák.
Jaroslav Haščák. Foto: TASR

"Inak pracujem na odj**aní toho ču**ka. Povieme si, keď budeme spolu". Táto SMS-ka medzi Marianom Kočnerom a Jaroslavom Haščákom nebola jediná komunikácia medzi obvineným z vraždy Jána Kuciaka a šéfom finančnej skupiny Penta.

Uznesenie o vznesení obvinenia Kočnera z objednávky vraždy ukazuje, že Haščák mal s Kočnerom "obchod" s nahrávkou Gorila. Haščák mal za nahrávku Gorily zaplatiť Kočnerovi milión a poradil mu, nech sa stiahne. Píše Denník N.

Vyšetrovateľ v uznesení opisuje aj nahrávku rozhovoru medzi Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, ktorá je práve aj o Haščákovi. Nahrávku zaistili v Kočnerovom mobile.

”Z vyhotoveného prepisu tohto rozhovoru bolo okrem iného zistené, že tieto osoby riešia to, že Trnka mal disponovať s nahrávkami Gorila, ktoré mali byť nakopírované ďalšími dvoma bližšie nezistenými osobami a v roku 2014 mali vydierať s týmito nahrávkami Haščáka, pričom Kočner tieto nahrávky v minulosti mal mať a mal ich predať za jeden milión eur práve Haščákovi s tým, že ručí za to, že tieto nahrávky už nikto nemá,” písal vyšetrovateľ Peter Juhás.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce