24. 03. 2019 12:45 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Erik Tomáš: Na predčasné voľby nie je dôvod, sporné zákony odsunieme na apríl

Jeho súperkou v debate bola predsedníčka poslaneckého klubu Veronika Remišová.

V relácii Na telo diskutovali s moderátorom Michalom Kovačičom Erik Tomáš a Veronika Remišová.
V relácii Na telo diskutovali s moderátorom Michalom Kovačičom Erik Tomáš a Veronika Remišová. Foto: TV Markíza

Padne vláda na obrannej zmluve so Spojenými štátmi alebo na inej téme? Poslanec Smeru Erik Tomáš hovorí, že na predčasné voľby nie je dôvod. "Pevne verím, že táto téma nie je tou témou, na ktorej by mala vláda padnúť," povedal o obrannej zmluve v relácii Na telo s Michalom Kovačičom. Koalícia podľa neho normálne pracuje.

Jeho súperkou v debate bola predsedníčka poslaneckého klubu Veronika Remišová. Podľa nej je koalícia v kríze. "Ak vláda koalícia nefunguje, nemá význam toto predlžovať. Za predčasné voľby zahlasujeme, ale budeme proti tomu, aby boli cez leto," odkázala.

Zatiaľ však podľa nej nikto z koalície nesondoval, či by skoršie voľby, na ktoré treba v parlamente ústavnú väčšinu, OĽaNO podporilo.

Že sú voľby čoraz bližšie, naznačujú aj návrhy koaličných strán v parlamente. Každá z nich predkladá do parlamentu vlastné opatrenia za stámilióny eur, ktoré v koalícii neschválili. Erik Tomáš v Na telo povedal, že sa dohodli ich odsunúť.

"Minulý týždeň zasadla koaličná rada. Je predbežná dohoda, že všetky poslanecké návrhy, ktoré majú dopad na štátny rozpočet, budú odsunuté na aprílovú schôdzu," povedal.

Počkať chcú na nového ministra financií. "Do aprílovej schôdze parlamentu by mohol byť známy, aj vymenovaný nový minister financií," vyhlásil. Meno však neprezradil, najprv podľa neho musí zasadnúť predsedníctvo.

Obaja diskutéri hovorili aj o aktuálnych kauzách. Veronika Remišová prekvapila výrokom, že nápad lídra OĽaNO kúpiť byt v komplexe Bonaparte a urobiť z neho múzeum korupcie za žart. "Myslím si, že to je skôr vtip. Ja to beriem ako vtip. Viem si predstaviť aj lepšie využitie straníckych peňazí ako kupovať byt, kde býva pán Fico."

Témou diskusie boli aj prezidentské voľby. Erik Tomáš ocenil, že sa do druhého kola dostali dvaja proeurópski kandidáti a nebude sa teda meniť zahranično-politická orientácia krajiny.

"Pre nás tieto voľby dopadli pozitívne. Dojem z volieb je, že väčšina ľudí nie je spokojných so spravovaním krajiny," povedala Veronika Remišová a dodala, že to podľa nej dokazujú nielen percentá pre Zuzanu Čaputovú, ale aj Harabina či Kotlebu.

Záznam relácie si môžete pozrieť tu

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce