26. 03. 2019 10:01 | BRATISLAVA/Teleráno

Predvolebná predpoveď: Do stredy bude chladno, pozrite si, ako potom vystúpi teplota

Do nedele sa nám krásne oteplí.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Steve Parsons/PA via AP

Hoci je marec, ktorý sa pomaly blíži ku koncu, počasie sme tento mesiac zažívali ako v apríli. Máme za sebou krásny slnečný víkend, po ňom však prišlo prudké ochladenie. Na niektorých miestach teplota atakovala bod mrazu a podľa meteorológa Jozefa Iľka musíme s mrazmi počítať aj budúci týždeň. "Mrazy sú nielen v apríli, vyskytujú sa aj v máji. Nie je to nič mimoriadne," povedal v Teleráne.

Podľa Iľka nás v najbližších desiatich dňoch čaká v počasí podobný scenár ako sme zažili pred pár dňami. Do nedele sa nám krásne oteplí, ale v pondelok sa prudko ochladí. Dôvodom je, že Slovenskom bude prechádzať studený front a musíme preto počítať s prehánkami. Naznačil, že zrážok bude viac v druhej polovici budúceho, prvého aprílového, týždňa.

"Pokiaľ ide o teploty, v stredu budú ešte veľmi nízke, od 6 do 11 stupňov, ale vo štvrtok sa začne postupne otepľovať, bude o dva stupne viac. Cez víkend bude od 11 až do 17 stupňov, na juhu dokonca trošku viac," tvrdí Iľko.

No po ochladení sa denné teploty budú pohybovať od 8 do 13 stupňov, ale pocitová teplota bude oveľa nižšia. Dôvodom je, že príde silný severný vietor.

Ak chcete vedieť, čo nás čaká ráno, pozrite si video z Telerána.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce