26. 03. 2019 14:54 | TRNAVA/zg

Z vykrádania bankomatov plynom obvinili dvoch Moldavcov

Vraj vyčíňali aj v Estónsku a Rumunsku.

Vytrhnutý bankomat v obci Borský Mikuláš.
Vytrhnutý bankomat v obci Borský Mikuláš. Foto: René Medzihradský
Vybuchol bankomat.
Pohľad na vybuchnutý bankomat v obci Okoč.
Vybuchnutý bankomat v obci Okoč.

Trnavská polícia objasnila prípady vykrádania bankomatov pomocou plynu v Trnavskom kraji. Prvý prípad sa stal vlani 31. Marca na Hlavnej ulici v obci Okoč. Na mieste policajti zistili, že bankomat bol poškodený pomocou plynu. Ten po výbuchu začal horieť, pričom sa pri tom značne poškodila a narušila statika budovy, kde bol bankomat umiestnený.

 

Druhý výbuch bankomatu nahlásili 18. júla 2018, krátko po 02.00 h ráno v obci Borský Mikuláš. Odtiaľ si páchatelia rovnakým spôsobom odniesli niekoľko stotisíc eurovú hotovosť.

Vybuchnutý bankomat v Borskom Mikuláši.
Vybuchnutý bankomat v Borskom Mikuláši. Foto: KR PZ Trnava
 

Ako k prípadu uvidela trnavská krajská hovorkyňa Mária Linkešová, policajti v oboch prípadoch zaistili na mieste činu viaceré stopy, ktoré porovnávali aj s databázami v rámci krajín Únie. Na základe výsledkov analýz a operatívnych informácií policajti stotožnili dvoch mužov moldavskej národnosti.

Podľa informácií, ktoré má polícia k dispozícii, osoby sa mali podobných skutkov dopustiť nielen na Slovensku, ale aj v Estónsku a Rumunsku.

Vybuchnutý bankomat v obci Okoč.
Vybuchnutý bankomat v obci Okoč. Foto: TV Markíza
 

Spôsob spáchania a prevedenie pomocou plynu bol nebezpečný, pretože nemali osoby výbuchy bankomatov pod kontrolou. Svedčí o tom aj fakt, že v oboch prípadoch došlo k vážnym škodám na majetku.

Vyšetrovateľ obvinil dvoch 31- ročných mužov - I. E. a T. A. a to z obzvlášť závažného zločinu krádeže, poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, poškodzovania cudzej veci a všeobecného ohrozenia.

Uznesenie o vznesení obvinenia po preložení do preložení do moldavčiny pošlú týmto občanom Moldavska.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce