27. 03. 2019 14:49 | BRATISLAVA/TASR

Na západnom Slovensku zasahovalo pre daňovú trestnú činnosť 210 policajtov

Doposiaľ zadokumentovala škodu vo výške viac ako 1,5 milióna eur.

Kukláči - ilustračné foto.
Kukláči - ilustračné foto. Foto: TASR

V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji zasahovala v stredu od skorých ranných hodín finančná polícia s kriminálnym úradom finančnej správy. Išlo o dve akcie, jednu s krycím názvom Média 3, ktorá bola pokračovaním akcií s rovnakým názvom, a ďalšiu pod krycím názvom Zmluvy. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti s tým, že doposiaľ zadokumentovala škodu vo výške viac ako 1,5 milióna eur.

"V akcii Média 3 finančná polícia vykonala 11 domových prehliadok a tri prehliadky iných priestorov. Policajti zadržali sedem obvinených z daňovej trestnej činnosti. Konkrétne, z pokračovacieho zločinu skrátenia dane a poistného, ktorého sa mali dopustiť ako členovia organizovanej skupiny," spresnila polícia.

Doposiaľ zadokumentovala škodu vo výške viac ako 1,5 milióna eur. Trestná činnosť súvisí so spomínanými policajnými akciami Média 1 a Média 2. "Teda s páchaním závažnej daňovej trestnej činnosti krátením vlastnej daňovej povinnosti s reklamnými službami. Policajti okrem siedmich obvinených zadržali aj troch podozrivých," podotkla polícia.

V akcii Zmluvy policajti vykonali tri domové prehliadky a tri prehliadky iných priestorov, kde hľadali listiny a ďalšie dôležité dôkazy na trestné konanie.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky


VIAC Z Domáce