28. 03. 2019 08:54 , článok bol aktualizovaný 28. 03. 2019 17:29 | NITRA/TV Markíza, TASR

Tomáš Szabó a Zoltán Andruskó vypovedali na NAKA, každý k inej vražde

Do Nitry prišiel aj advokát Mariana Kočnera.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Tomáš Szabó a Zoltán Andruskó sa opäť postavili pred vyšetrovateľa. Podľa informácií Markízy vypočúvali každého k inému zločinu.

Na výsluchy prišiel aj advokát Mariana Kočnera. Potvrdil nám, že jeho klient akúkoľvek vinu na vražde Jána Kuciaka odmieta.

Krátko pred deviatou hodinou ráno priviezli Tomáša Szabóa. Bývalého vyšetrovateľa vinia z priamej účasti na vražde novinára a jeho partnerky. Mal to byť práve on, kto snúbencov usmrtil vo Veľkej Mači tromi ranami.

Tomáš Szabó vinu odmieta. Policajti však u neho našli náboj, ktorý vykazoval zhodu po zásobníku z miesta činu, ale majú mať aj dôkazy o jeho pohybe. Keď ho v septembri zadržali, prehliadla si ho expertka na ľudské telo. Zisťovala, či je to muž, ktorého zachytili kamery vo Veľkej Mači.

Tomáš Szabó podľa našich zistení ale vypovedať odmietol. Obvinených musia vypočuť nanovo, pretože k nim pribudol ďalší - Marian Kočner.

Do Nitry dnes prišiel aj advokát Mariana Kočnera. „Prebieha medzi mnou a ním komunikácia. Samozrejme, cíti sa byť nevinný," tvrdí Marek Para.

Voči obvineniu podal sťažnosť. Jeho obhajca tvrdí, že ho vyšetrovací tím nechce pustiť k dôkazom.

Dvadsať minút po tom, čo vstúpil do budovy NAKA Tomáš Szabó, priviezli aj Zoltána Andruskóa. Tvár mal opäť ukrytú pod kuklou. Práve Andruskó mal prebrať objednávku na likvidáciu novinára od Aleny Zsuzsovej, najať strelca i pomocníka a zároveň rozdeliť odmenu.

S policajtmi od začiatku spolupracuje a vypovedá aj o ďalších zločinoch. Práve vo štvrtok ho podľa našich zistení priviezli pred vyšetrovateľa protizločineckej jednotky pre vraždu exprimátora Hurbanova Lázslóa Basternáka. Z tohto zločinu je obvinená aj Alena Zsuzsová.

Obaja obvinení boli v budove Národnej kriminálnej agentúry približne štyri hodiny. Potom ich postupne ozbrojení muži odviezli naspäť do väzby.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce