Live
Sledujte NAŽIVO: Tlačový brífing po zasadnutí pandemickej komisie vlády
Sledujte tu
30. 03. 2019 07:00 | MICHALOVCE/TV Markíza

Nad domy pri hranici s Ukrajinou im naištalovali kamery. Obec o tom ani nevedela

Miestni ale odmietajú, aby ich 24 hodín denne snímali kamery.

Obyvateľ obce.
Obyvateľ obce. Foto: TVNOVINY.sk

Chceli viac súkromia, tak sa presťahovali do domov. Nedávno im ale pred domy nainštalovali kamery. Majú snímať neďalekú hranicu s Ukrajinou. Miestni ale tvrdia, že ich tak úplne pripravili o súkromie.

Kamery osadila hraničná polícia na okraji dedinky Záhor len nedávno. Ľudia sú presvedčení, že kamery nesnímajú len neďalekú hranicu.

Miestni tvrdia, že nemajú nič proti tomu, aby kamery snímali hranicu. Nepáči sa im  ale, že im vidia rovno do dvorov. „Nech si monitorujú hranicu na hraniciach a nie tu 30 metrov od domu," povedal obyvateľ Záhora. „Pokiaľ je to otočná kamera a niekto ju ovláda, tak nikto mi nemôže zaručiť, že si ju neotočí, kam chce a natočí, čo chce,“ pokračoval ďalší.

Ľudia sa sťažovali na obecnom úrade. Starosta tvrdí, že ani obec o osadení kamier nevedela. Z hraničnej polície mu zaslali len oznámenie, v ktorom píšu, že kamery umiestnili podľa predpisov.

Miestni ale odmietajú, aby ich 24 hodín denne snímali kamery. Podľa advokáta ale môže nastať situácia, kedy ľudia snímanie kamerami jednoducho musia strpieť. „Pokiaľ je to vo verejnom záujme, alebo je to z medzinárodnej zmluvy, ako priorita štátu na ochranu štátnej hranice, ako v tomto prípade,“ povedal advokát Miroslav Vidovenec.

Pozrite si reportáž Vladimíra Bučka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce