30. 03. 2019 11:06 | BRATISLAVA/TVnoviny.sk

Pre kontaminovanú zeminu pod obchvatom Bratislavy obvinili jednu osobu

Hrozia mu štyri až 10 rokov vo väzení.

Zadržaný manažér úseku R7 Javier H.
Zadržaný manažér úseku R7 Javier H. Foto: TV Markíza

Polícia objasnila prípad environmentálnej kriminality v súvislosti s výstavbou bratislavského nultého obchvatu, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vykonali dňa 28.03.2019 na viacerých miestach Bratislavského kraja celkovo 11 domových prehliadok a prehliadok iných priestorov a pozemkov súvisiacich s environmentálnou trestnou činnosťou. V rámci týchto úkonov boli zadržané 4 osoby.

Viac informácií sa dozviete aj z reportáže: Veľká policajná razia: Pod obchvat Bratislavy sa má údajne voziť kontaminovaná zemina

Vyšetrovateľ vzniesol obvinenie jednej fyzickej osobe ( M. J. H. ) a jednej právnickej osobe (bratislavskej spoločnosti s ručením obmedzeným pôsobiacej v stavebníctve) z trestného činu ohrozenia a poškodenia životného prostredia. 

 

Podľa informácií TV Markíza je obvineným vysokopostavený manažér spoločnosti D4R7, ktorá stavia bratislavský obchvat a rýchlostnú cestu. Je to občan Španielska.

Obvinený je stíhaný na slobode. Ďalšie 3 zadržané osoby (predstavitelia odpadkových a stavebných firiem) boli vypočuté v procesnom postavení svedkov a po vypočutí prepustené.

Za uvedené konanie hrozí v prípade preukázania viny v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov. Vyšetrovanie tohto prípadu naďalej pokračuje. Z dôvodu, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania, bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce