01. 04. 2019 10:02 , článok bol aktualizovaný 01. 04. 2019 14:24 | BANSKÁ BYSTRICA/TASR, zg

Alena Zsuzsová ostáva až do jesene vo väzení

Rozhodol o tom sudca ŠTS.

Alena Zsuzsová po výsluchu NAKA.
Alena Zsuzsová po výsluchu NAKA. Foto: TASR

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, predĺžil až do 27. novembra väzbu pre obvinenú Alenu Zsuzsovú.

Súhlasil tak s návrhom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, čo pre tvnoviny.sk potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Pojednávanie bolo nevererné a uskutočnilo sa za múrmi Ústavu na výkon väzby v Banskej Bystrici.

Toto rozhodnutie platí aj pre ďalších troch obvinených, ktorí sa mali podieľať na zavraždení Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Podľa doterajších informácií Alena Zsuzsová mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, Tomáš Szabó strieľať, Miroslav Marček strelca doviezť na miesto činu a Zoltán Andruskó bol sprostredkovateľom.

Objednávateľom vraždy novinára má byť podnikateľ Marian Kočnerom, ktorý je väzobne stíhaný v kauze tzv. televíznych zmeniek.

Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvojicu mladých ľudí zavraždili vlani vo februári v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru deväť milimetrov. Za tento brutálny čin objednávateľ zaplatil minimálne 70.000 eur.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce