11. 04. 2019 09:25 , článok bol aktualizovaný 11. 04. 2019 17:06 | TRNAVA/TV Markíza, zg

FOTO: Opitý kaplán (38) z Cífera spôsobil vážnu nehodu, skončil v nemocnici

Nebol to jeho prvý prešľap, kvôli alkoholu už ho pred časom preložili na inú faru.

Havarované auto kaplána z Cífera.
Havarované auto kaplána z Cífera. Foto: KR PZ Trnava
Budova Trnavskej arcidiecéznej charity.
Fara v Cíferi.
Havarované auto kaplána z Cífera.

Vážna dopravná nehoda sa stala v stredu (10. 4.) večer na ceste medzi obcami Dolné Orešany a Doľany. Spôsobil ju opitý 38-ročný kaplán z Cífera a podľa informácií TV Markíza po dychovej skúške na alkohol mal v krvi 1,58 promile. Hrozí mu až dvojročný trest na mrežami. Tieto informácie neskôr potvrdila aj trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Nešťastie sa stalo okolo 20.00 h pričom duchovný prešiel z nezistených príčin do protismeru, pritom vodič oproti idúceho auta sa mu snažil vyhnúť. No nehoda sa skončila čelnou zrážkou.

Auto, s ktorým sa čelne zrazil kaplán z Cífera.
Auto, s ktorým sa čelne zrazil kaplán z Cífera. Foto: KR PZ Trnava
 
 

Podľa našich zistení kaplán (1980) z Trnavskej arcidiecéznej charity  skončil v trnavskej nemocnici s ťažkými zraneniami, 22-ročný vodič druhého vozidla by mal mať iba ľahké zranenia.

Údajne toto nebol jeho prvý prešľap. Podľa našich vedomostí duchovného práve pre problémy s alkoholom preložili zo Smoleníc do Cífera.

Fara v Cíferi.
Fara v Cíferi. Foto: TV Markíza
 

Pred tromi rokmi tiež ako vodič nafúkal, ale nehodu nespôsobil. Bol iba jej účastníkom. Vtedy mu namerali menej ako promile. Už vtedy mu nariadili podrobiť sa odbornému vyšetreniu. Tentoraz sa však bude musieť postaviť postaviť pred sudcu.

Škodu na oboch vozidlách vyčísli na takmer 21-tisíc eur.

 

Stanovisko arcidiecézy

Hovorca Trnavskej arcidiecézy Dušan Kolenčík pre tvnoviny.sk uviedol, že celú situáciu musí úrad prešetriť. Podľa jeho slov následne trnavský arcibiskup v súlade s predpismi Kódexu kánonického práva a partikulárneho práva vyvodí potrebné opatrenia.

Budova Trnavskej arcidiecéznej charity.
Budova Trnavskej arcidiecéznej charity. Foto: TV Markíza
 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce