12. 04. 2019 09:54 , článok bol aktualizovaný 12. 04. 2019 14:59 | KOLÁROVO/tvnoviny.sk

Potápači prehľadávali miesto, ktoré im včera ukázal Miroslav Marček

Zbraň, ani nič súvisiace s vraždou sa im nepodarilo nájsť.

Policajná akcia v Kolárove.
Policajná akcia v Kolárove. Foto: TV Markíza
Policajná akcia v Kolárove.
Policajná akcia v Kolárove.
Policajná akcia v Kolárove.

Po tom, čo sa k streľbe na Jána a Martinu priznal Miroslav Marček, polícia hľadala ďalšie stopy. Potápači boli od rána v Kolárove na mieste, ktoré im Marček ukázal pri včerajšom výsluchu. Je pravdepodobné, že tam hľadali zbrane či predmety súvisiace s vraždou. Na mieste ale zatiaľ nič nenašli.

"Na otázky týkajúce sa priebehu dokazovania sa vzhľadom na neverejnosť prípravného konania nemožno vôbec vyjadriť. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme v tomto štádiu vyjadrovať k priebehu vyšetrovania ani k jednotlivým úkonom, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie," uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Miroslava Marčeka vo štvrtok (11. 4.) vypočúvali v nitrianskej pobočke Národnej kriminálnej agentúry takmer šesť hodín. Na výsluchu boli prítomní aj obhajcovia ďalších obvinených v tomto prípade. Advokáti sa k priebehu výsluchu vyjadrovať nechceli. Marček sa mal priznať k streľbe. 

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 milimetrov. Obvinených je zatiaľ päť osôb - Alena Zsuzsová, Tomáš Szabó, Miroslav Marček, Zoltán Andruskó a Marian Kočner. Všetci obvinení sú vo väzbe.

Pozrite si reportáž Michala Hečka.

 


VIAC Z Domáce