13. 04. 2019 19:03 | SVIDNÍK/TV Markíza

Doplňujúce voľby: V jednej obci nikto nekandiduje, a tak sa uplatní novinka v zákone

Doplňujúce voľby boli vyhlásené v dvoch mestách a 43 obciach, v troch z nich sa však nekonajú.

Doplňujúce komunálne voľby.
Doplňujúce komunálne voľby. Foto: TV Markíza

Slovensko má za sebou ďalšiu volebnú sobotu. Poslancov aj starostov si ľudia vyberali v doplňujúcich komunálnych voľbách v siedmych slovenských krajoch. Výnimkou je len Bratislavský.

Medzi obcami, kde sa dnes konajú voľby, sú totiž aj také obce, v ktorých sa v riadnom termíne nemohli konať, pretože nemali kandidátov.

Jednou z obcí, kde volia starostu i poslancov, je Jurkova Voľa pri Svidníku. Vlani v novembri tu nikto nekandidoval, no v dnešných doplňujúcich voľbách je situácia iná.

Pozrite si reportáž Pavla Siváka:

 

Doplňujúce voľby boli vyhlásené v 43 obciach a v dvoch mestách. Napokon sa volí v dvoch mestách a v štyridsiatich obciach. V dvoch sa voľby nekonajú na základe rozhodnutia Ústavného súdu a v jednej obci nikto nekandiduje. Tou obcou je Ondavka pri Bardejove.

„V našej obci už nikto nechce starostovať. Nemáme starostu, nemáme poslancov, nemáme nič," povedal nám obyvateľ obce Andrej Marčišin.

V Ondavke preto na rad príde uplatnenie novinky v zákone, ktorou je po dvoch neúspešných voľbách pričlenenie k inej onci. Samozrejme, s jej súhlasom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce