15. 04. 2019 09:17 , článok bol aktualizovaný 15. 04. 2019 19:20 | NITRA/tvnoviny.sk

Tomáša Szabóa vypočúvali v súvislosti s vraždou Petra Molnára. Črtá sa údajný motív vraždy

Advokátka, ktorá ho zastupuje v prípade vraždy novinára a jeho snúbenice, nechcela komentovať to, k čomu vypovedal.

Tomáš Szabó.
Tomáš Szabó. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Muž, ktorého doteraz považovali za vykonávateľa vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, bol opäť na výsluchu.

Teraz ale vyšetrovateľa zaujímal iný zločin. Podľa informácií Markízy sa Tomáša Szabóa pýtal na likvidáciu podnikateľa z Kolárova. Jeho bratranec sa už k tejto vražde mal priznať.

Bývalého vyšetrovateľa priviezli do Nitry v pondelok krátko pred deviatou ráno. V sprievode ozbrojených mužov z pohotovostného policajného útvaru zo Žiliny vstúpil do budovy tentokrát nielen so spútanými rukami, ale aj nohami, no bez nepriestrelnej vesty.

Advokátka, ktorá Tomáša Szaboá zastupuje v prípade vraždy novinára a jeho snúbenice, nechcela komentovať to, k čomu ide vypovedať.

Podľa našich informácií sa tento výsluch týkal úkladnej vraždy podnikateľa Petra Molnára z Kolárova spred troch rokov. Szabó ale dlho na Národnej kriminálnej agentúre nebol, odmietol totiž vypovedať.

Na úrade špeciálnej prokuratúry sme sa pýtali, či už z vraždy podnikateľa niekoho obvinili. K veci sa vyjadriť nechceli.

Pred pár dňami sa ale k streľbe na Petra Molnára mal priznať Miroslav Marček. No a policajtom údajne povedal, že tam s ním bol aj Tomáš Szabó.

Marček aj Szabó mali pre zavraždeného pracovať, navyše Szabó mal byť aj jeho blízkym priateľom.

Petra Molnára miestni poznali aj ako muža, ktorý okrem podnikania v preprave požičiaval peniaze. Aj preto sa špekuluje, že pravdepodobný motív vraždy bol práve finančný.

Bývalý vyšetrovateľ vraj popiera, že by mal spáchať nejaký zločin. Okrem vraždy Jána Kuciaka ho stíhajú aj pre nedovolené ozbrojovanie. Pri septembrovej razii u neho našli náboje od rôznych výrobcov.

Téme sa venovala Zuzana Ferenčáková

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce