15. 04. 2019 13:31 | ZVOLEN/TV Markíza

Toto sú víťazi Štúrovho pera: Súťažiaci si vyskúšali aj prácu pred kamerou

Rady študentom dávali skúsení novinári.

Účastníčka Štúrovho pera.
Účastníčka Štúrovho pera. Foto: TVNOVINY.sk

Každý musí nejako začínať a aj tá najväčšia novinárska hviezda bola školákom. Študentský časopis je ideálny priestor na cibrenie talentu. Najlepší na Slovensku sa už pravidelne stretávajú na súťaži Štúrovo pero. Dnešné školské časopisy však už nerozoberajú iba veselé témy.

"Nemôžeš vydať článok len preto, aby sa ti niekto ozval, to proste nejde, že vlastne nemala by ti prejsť nejaká volavka,“ povedala šéfredramaturgička magazínu Reflex Zuzana Štelbaská. 

„Pozor na nadpisy, vo fotografiách často zanikajú, môžu zaniknúť pri čiernobielej sadzbe,“ pokračoval moderátor Patrik Herman.

Rady skúsených novinárov, ktorí vedia ako to v živote chodí, študenti so záujmom o žurnalistiku ich dostali z prvej ruky.

Patrik Herman organizuje Štúrovo pero dlhé roky. Súčasná mládež je už vraj pri vydávaní časopisov iná. „Tragické udalosti z minulého roka poznačili evidentne nielen tú dospelácku novinársku verejnosť, ale aj túto mladú generáciu novinárov,“ uviedol organizátor podujatia Patrik Herman.

„Dokážu zanalyzovať, nájsť nejaký problém, poukázať na plusy, mínusy, dokonca vyhľadávajú odborníkov, čo sme predtým nevideli, čiže posúvajú sa s tou žurnalistickú úrovňou stále vyššie a vyššie,“ dodala Štelbaská.

"Páči sa mi, že je to akčná a dynamická práca a človek pracuje stále s novými témami a stretáva nových ľudí,“ reagovala laureátka Štúrovho pera 2019 Petra Kollárová.

„Dúfam, že budem ďalej písať nejaké zaujímavé texty a že to hlavne ľudia budú čítať, pretože keď to ľudia nebudú čítať, tak to nemá zmysel," dodal laureát Štúrovho pera 2019 Matej Ondríšek.

Reportáž spracoval Ľubo Fronko

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce