17. 04. 2019 07:26 , článok bol aktualizovaný 17. 04. 2019 18:48 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Polícia plánuje rekonštrukciu vraždy Jána Kuciaka. Pre nezrovnalosti v priebehu skutku

Pri Kolárove našli jednu pištoľ a časť druhej. Zrejme boli použité pri vraždách Kuciaka a Molnára.

Lynx commando v Kolárove
Lynx commando v Kolárove Foto: TV Markíza

Pri Kolárove našli počas pátracej akcie pištoľ, ktorou mal byť podľa informácií televízie Markíza zastrelený podnikateľ Peter Molnár.

O kúsok ďalej zároveň z Váhu vylovili aj časť druhej zbrane. Tá môže súvisieť s vraždou novinára Jána Kuciaka.

Miesta ukázal policajtom Miroslav Marček. Bývalý vojak, ktorý sa nedávno priznal, že stlačil spúšť pri oboch vraždách.

Rieky v okolí Kolárova prehľadávajú potápači, policajti i záchranári už niekoľko dní. Pátracia akcia sa rozbehla po tom, čo Miroslav Marček otočil a začal s vyšetrovateľmi spolupracovať.

V utorok podvečer prinieslo pátranie prvé výsledky. V Malom Dunaji pri Kolárove našli podľa našich informácií príslušníci Lynx komanda zbraň nemeckej výroby.

Má to byť práve tá, ktorou Marček pred tromi rokmi zavraždil podnikateľa Petra Molnára z Kolárova. Dvoma strelami do hlavy.

Po tom, čo zbraň prezrel technik, poslali ju na skúmanie odborníkom z Kriminalistického a expertízneho ústavu. Špeciálna prokuratúra nález zatiaľ oficiálne nepotvrdila, k prípadu podrobnejšie informácie neposkytujú.

Utorňajšia pátracia akcia priniesla podľa našich informácií aj druhý úlovok. Pri Kolárove, no tentoraz v rieke Váh, mali nájsť časť zbrane, údajne hlaveň. Nie je vylúčené, že táto zbraň súvisí s vraždou novinára a jeho snúbenice.

Marček, ktorý miesto policajtom označil, totiž nedávno prelomil mlčanie a mal prezradiť, že na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú strieľal on. Či ide skutočne o diel zo zbrane, ktorou vraždil, zatiaľ ale nie je jasné, tieto informácie však naznačujú, že zbraň zrejme predtým, ako ju odhodili do rieky, rozobrali. Polícia preto prehľadávala dno Váhu aj v stredu.

Až analýza ukáže, či vylovená časť zbrane súvisí s vraždou novinára. Ak by sa to ale potvrdilo, svedectvo Miroslava Marčeka v oboch prípadoch by dostalo väčšiu váhu a bolo by vierohodnejšie.

Ministerka vnútra Denisa Saková v stredu zopakovala, že prvé obžaloby v tejto kauze padnú už o pár mesiacov.

Podľa otca zavraždeného Jána Kuciaka plánuje polícia v blízkej dobe rekonštrukciu celého skutku vo Veľkej Mači, keďže to, čo sa presne v dome 21. februára 2018 stalo, vyvoláva otázniky.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej a Reného Medzihradského

 


VIAC Z Domáce